Dzień Bezpiecznego Internetu


Wraz z końcem marca zakończyliśmy wszystkie działania profilaktyczne w ramach programu DBI 2022. Dzień Bezpiecznego Internetu uroczyście świętowaliśmy 8 lutego, ale działania podejmowane były jeszcze do końca marca. W ramach programu została przygotowana gazetka, zostało przeprowadzonych wiele zajęć profilaktycznych w klasach przez wychowawców i pedagoga szkolnego.  Zakończyli uczniowie klas 7 i 8 uczestnicząc w dwugodzinnej lekcji online o przeciwdziałaniu wpływowi szkodliwych wzorców urody obecnych w mediach społecznościowych na dzieci i młodzież  „Ciało nie określa” prowadzoną przez Marię Wojas.


Rodziców zapraszamy do skorzystania z aplikacji:  mOchrona,  która wspiera rodziców
w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa w sieci.
Szczegóły pod linkiem:  https://ose.gov.pl/mochrona – Zapraszamy!
file:///C:/Users/sobon/Downloads/Regulamin-uslug-mOchrona.pdf  

Zobacz również:  https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci
https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/jak-madrze-kontrolowac-aktywnosc-swoich-pociech-w-sieci
https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/dzien-bez-telefonu-komorkowego–dasz-rade
https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/mniej-niz-zero–reaguj-na-cyberprzemoc

Dla naszych uczniów przygotowaliśmy wiele materiałów z którymi zostaną zapoznani podczas zajęć z wychowawcami oraz pedagogiem szkolnym. Klasy 0-IV zaczęły już dziś, co nie oznacza koniec. Tematy bezpieczeństwa w Internecie i Cyberprzemocy, to jeden z priorytetów profilaktyki w naszej szkole.
https://www.saferinternet.pl/pakiety-edukacyjne/dla-dzieci.htmlhttps://www.saferinternet.pl/pakiety-edukacyjne/dla-mlodziezy.html.