Biblioteka


Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Poniedziałek 7.25 – 8.00, 10.50 – 12.40

Wtorek 11.15 – 14.00

Środa 10.40 – 12.40

Czwartek 8.45 – 12.35

Piątek 7.25 -8.00, 12.35 -13.00

 


Halloween w bibliotece szkolnej.

31-ego października w bibliotece świętowaliśmy Halloween! Było straaaaasznie…… fajnie. Mimo dekoracji z dyni, światełek i wystawionych książek o duchach nikt się nie bał. Z lekcji języka angielskiego wiemy, że nie jest to nic strasznego – ot, tradycja innych krajów, jak u nas Andrzejki czy Pierwszy Dzień Wiosny. Była zerówka, były przedszkolaki, byli starsi i młodsi uczniowie. Najmłodsi czytelnicy częstowali się naklejkami, starsi mandarynkami i rodzynkami. Lubimy bibliotekę, jak jest spokojna, ale lubimy też, jak się coś w niej dzieje. 

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek szkolnych. Z tej okazji w naszej bibliotece odbyło się wiele konkursów dla klas 1-4. Na początku listopada mogliśmy ogłosić wyniki konkursów i nagrodzić uczestników – czytelników.

Zwycięzcą całej szkoły był pierwszoklasista – Kacper Stefanowicz. Przeczytał i przedstawił w pracy plastycznej aż 12 książek! Niekwestionowany rekord szkoły! Brawo Kacper!

W klasie 1 oprócz Kacpra pracowało jeszcze dziewięcioro dzieci. Ich konkurs polegał na przeczytaniu i zobrazowaniu przygody z książki. Zwycięzkie prace można oglądać na gazetce obok biblioteki.
Niestety widać tendencję spadkową – im starsze dzieci, tym mniej czytają. W klasie 2 było siedmioro uczestników, w klasie 3 dwoje, zaś w klasie 4 tylko jeden uczeń odważył się przeczytać książkę i przedstawić nam ją w formie lapbooka. Gratulacje dla Bartosza Murdzy.

Wszyscy uczestnicy klas 1-3 otrzymali dyplomy, słodycze, a zwycięzcy poszczególnych klas pamiątkowe książki. Dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów czytelniczych. 

             

Rok szkolny 2022/2023

Bieżący rok szkolny 2022/2023 jest niezwykle łaskawy dla naszej szkolnej biblioteki – przybyło ponad  dwieście książek. Zakupione książki są dostosowane do wieku czytelników naszej szkoły, ponadto w większości tytuły podyktowali nam sami Rodzice i Uczniowie podczas wizyt w bibliotece. Mamy dużo książek dla najmłodszych i przedszkolaków, wiele nowości zyskali uczniowie klas 1 – 3 (nasi najwierniejsi czytelnicy), są też kryminały, fantasy i romanse dla młodzieży klas starszych. Nie mogło zabraknąć  też nowych lektur. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy na przerwach we wtorki, środy i czwartki. Małych Odkrywców (uczniów zerówki)  zapraszamy wraz z Rodzicami we wtorki i czwartki po skończonych zajęciach.