Dla uczniaJak dbać o zdrowie psychiczne?

Wszyscy wiemy jak dbać o swoje zdrowie fizyczne ale co zrobić żeby zachować dobre zdrowie psychiczne? Zapoznajcie się z 6 punktami, które mogą Wam w tym pomóc.


Dam radę!
Moja motywacja do nauki w zaciszu własnego pokoju!
Cenne wskazówki ! – Zachęcam do zapoznania się !

ÓSMOKLASISTO !    

EGZAMIN!  –  TO JUŻ ZA NIEDŁUGO !

Perspektywa egzaminów jest stresująca. Czasem tak bardzo, że nie jesteś w stanie poradzić sobie z odczuwanym napięciem. Jest to twoje pierwsze doświadczenie sprawdzenia wiedzy i umiejętności, które przekłada się na twoją przyszłość. Wielu z was odczuwa silny lęk, pojawią się krytyczne myśli o samym sobie i swoich kompetencjach. Jak poradzić sobie z napięciem egzaminacyjnym tak, by zadziałało mobilizująco i nie utrudniło pisania testów?

Stres egzaminacyjny – może być motywujący i mobilizujący – wtedy jest naszym sprzymierzeńcem. Ale może także działać destrukcyjnie – wtedy sprawia, że czujemy się zmęczeni, zapominamy, denerwujemy się, mamy napady paniki. A to z kolei obniża nasze szanse na sukces. Stres wywołuje negatywne emocje i myśli, które z kolei nasilają jego objawy – tak powstaje błędne koło.  

Istnieje wiele sposobów na to, by obniżyć stres. Wielu z nas nie potrafi z nich korzystać.
Nie doceniamy wagi wzajemnego wsparcia i przeróżnych, prostych ćwiczeń, które możemy samodzielnie wykonać. Czasem pozornie błahe wskazówki, jak zmniejszyć napięcie okazują się na wagę złota.

W dokumencie zajdziesz kilka cennych porad i wskazówek.

  1. W jaki sposób  możesz obniżyć poziom odczuwanego stresu?
  2. Dlaczego w sytuacjach stresujących ważne jest wsparcie rówieśnicze?
  3. Jak rozładować stres przedegzaminacyjny?