Grupa Kubusia Puchatka

DZIEŃ KOBIET 2023


28 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura, który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia dzieciom tych prehistorycznych zwierząt.


14 lutego 2023 roku był dla Grupy Kubusia Puchatka prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami opaskami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pyszne czekoladowe serduszka.


Dzień Pizzy

9 lutego w Grupie Kubusia Puchatka obchodzony był: Dzień pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się w prawdziwą, włoską pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Na koniec zajęć każdy przedszkolak degustował pizze.  


Karnawał z Babcią i Dziadkiem


18 stycznia to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, dlatego nasze przedszkole z radością świętowało urodziny tego przyjaznego Misia. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w sportowych, matematycznych oraz plastycznych Kubusiowych zabawach. Chętnie słuchały opowiadań, których głównym bohaterem był Puchatek i jego przyjaciele. Rozwiązywały także zagadki o mieszkańcach Stumilowego Lasu i śmiało dzieliły się wiedzą na ich temat. Okazało się, że tego niezwykle przyjaznego, ale nieco niezdarnego puchatego misia, kochają  wszystkie dzieci w naszym przedszkolu.


21.12.2012 r. odbyła się uroczystość: „Powitanie zimy”. Przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej przenieśliśmy się w zimowy magiczny świat. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści Pani Zimy, o jej białym królestwie, rozwiązywały quizy i zagadki związane z zimową porą roku, tańczyły „zimowe walczyki” oraz wspólnie bawiły się w zaproponowane przez Zimę zabawy.


Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp.


6 grudnia do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość, na którego dzieci czekały niecierpliwie cały rok. Kiedy przedszkolaki usłyszały dzwonki św. Mikołaja z radością wybiegły na korytarz, aby serdecznie się z nim przywitać.

Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami, za które podziękowały tańcem i piosenką. Dzień minął w miłej atmosferze i wzbudził wiele emocji. Wszystkie przedszkolaki jeszcze długo po spotkaniu przeżywały tę radosną chwilę. Św. Mikołaju do zobaczenia za rok!


Dzień Misia

W piątek 25 listopada 2022 r. w przedszkolu uroczyście obchodzono Dzień Pluszowego Misia podczas, którego każde z dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Podczas Dnia Pluszowego Misia prowadzone były różne zajęcia związane z pluszakami m.in. taniec z misiem, zabawy ruchowe z misiem. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne. Przedszkolaki poznały również różne bajki o misiach. Odbył się również konkurs na największego i najmniejszego misia. 

Pasowanie przedszkolaków

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki,piosenki, zabawy ruchowe i tańce.


11 listopada 2022 r.


W czwartek 09.11.2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków radośnie spędziły czas w Sali Zabaw Kulkoland w Radomyślu Wielkim. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej, a także kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. Dużą frajdą dla dzieci była ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść oraz zjeżdżalnie, basen z piłeczkami i mini pojazdy. Ponadto dzieci miały okazję uczestniczyć w interesujących zabawach zorganizowanych przez animatorów.


25 października 2022 r. nasze przedszkole obchodziło Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci wraz z paniami podczas zajęć miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Przedszkolaki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Tego dnia odbyła się również zbiórka karmy dla piesków ze schroniska.


23 września 2022 r. dzieci z grupy Kubusia Puchatka świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Kto by pomyślał, że przedszkolaków odwiedzi sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów…. Aby bliżej poznać nową porę roku Pani Jesień się przedstawiła, pokazała dary, które ze sobą przyniosła a żeby wszystkie nowe wiadomości dobrze się utrwaliły porozmawiała z dziećmi o cechach charakterystycznych dla Jesieni i co zmienia się w przyrodzie. Każdy przedszkolak czynnie uczestniczył w wspólnych zabawach oraz zajęciach dlatego Pani Jesień z wielką radością wręczała słodkie jesienne upominki. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!


„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”


“Międzynarodowy Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudnościDzieci i wychowawczynie tego dnia przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki.13 maja 2022 r. odbyły się w naszej sali warsztaty ceramiczne? gliniany zawrót głowy?


1 kwietnia świętowaliśmy? Dzień marchewki??? Było bardzo marchewkowo ???i pomarańczowo?


21 marca

Marzanno, Marzanno☃️

ty zimowa panno,❄️

w ogień cię wrzucamy ,?

bo wiosnę witamy??


18 marca nasze przedszkole odwiedziła pani Aneta- rehabilitantka?. Wprowadziła nas w tajniki zdrowego stylu życia,??⛹️ pokazała jak można radzić sobie z bólami pleców, rąk czy nóg??Mamom, babciom, paniom wszystkim,
dalekim i bliskim,
przesyłamy dziś życzenia
na zielonych listkach.

Na wiosennych listkach młodych ,
na wierzbowej bazi ,
Dziś w dniu kobiet niech się
każdej coś miłego zdarzy !


Luty to miesiąc Niedźwiedzia Polarnego ⛄ U nas w sali zrobiło się bardzo biało i zimowo❄️


Oto fotorelacja ze styczniowej imprezy??? były tańce zabawy z nagrodami i poczęstunek?? uśmiechy dzieci chyba są dowodem na to że Bal Karnawałowy nam się udał ?


Kolejna nasza wycieczka odbyła się do Kulkolandu w Radomyślu Wielkim Wszyscy mieli kolorowy zawrót głowy ?


6 grudnia nasze Przedszkole odwiedził wspaniały gość- Święty Mikołaj ?? i jego pomocnice ? Dzieci z grupy Kubusia Puchatka oraz Małego Odkrywcy miały dla niego niespodziankę w postaci piosenki ?
Po krótkich występach każdy dostał prezent od naszego Świętego ??
To był dzień pełen wrażeń☺️?


W październiku nasze najmłodsze przedszkolaki miały okazję poznać pracę piekarza Byliśmy z wizytą w Piekarni w Czerminie. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie


Dzień CHŁOPAKA ?w grupie Kubusia Puchatka???


23 września 2021 r. nasze przedszkole odwiedziła Pani Jesień ??? były wspólne tańce i zabawy?️? oraz mały poczęstunek??