Grupa Kubusia Puchatka

Kiedy Wielka Noc nastanie,
życzę Wam na Zmartwychwstanie
dużo szczęścia i radości,
które niechaj zawsze gości
w dobrym sercu, w jasnej duszy
i niech wszystkie żale zagłuszy.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca przedszkolaki powitały nową porę roku wiosennym korowodem. Dzieci maszerowały w okolicy szkoły powiewając barwnymi motylami na chustach oraz kolorowymi pelerynkami.. Po drodze śpiewały piosenki o wiośnie grając na instrumentach. Zakończenie korowodu odbyło się na placu szkolnym, gdzie wszyscy uczniowie piosenkami oraz tradycją palenia Marzanny, pożegnały Zimę a powitały Wiosnę.

Gminny Przegląd Piosenki Anglojęzycznej „Dwujęzyczne Dzieci”

20 marca 2024 roku w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czerminie odbył się  Gminny Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej „Dwujęzyczne Dzieci”. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z przedszkoli w Brniu Osuchowskim, Czerminie, Otałęży i Trzcianie. Przedszkolaki zaprezentowały nie tylko swoje umiejętności muzyczne, ale także zaangażowanie w naukę języka angielskiego. Grupa Kubusia Puchatka zaprezentowała piosenkę “Rabbit” z Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności “Billingual Future”. Dzieci za swoje występy zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami, każda grupa otrzymała vouchery na wspólny wyjazd do kina  oraz słodkości, za co serdecznie dziękujemy!

DZIEŃ KOBIET

8 MARCA w grupie Kubusia Puchatka świętowano dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy zamienili się w jurorów, dziewczynki zaś w kandydatki i odbyły się wybory Miss. Dziewczynki walczyły o tytuły: Miss Najdłuższych Włosów, Miss Zgadywanek, Miss Uśmiechu, Miss Piosenki, Miss Tańca, Miss Fryzury, Miss Szybkości, Miss Równowagi, Miss Skoków, Miss Liczenia oraz Miss Koleżeństwa. Żeby zdobyć koronę kandydatki wykonywały wiele różnych zadań. Zabawa była bardzo udana. Dziewczynki otrzymały od chłopców szarfy, korony oraz upominki przygotowane przez rodziców. Za aktywny udział i ważna rolę w obchodach Dnia Kobiet chłopcy także zostali nagrodzeni upominkami.

DZIEŃ KOTA

Dnia 27 lutego Grupa Kubusia Puchatka obchodziła nietypowe święto – Dzień Kota. Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Dzieci oglądały prezentację o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach :”Uciekaj myszko “, „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek” oraz konkursy „Kto szybciej wypije mleko”, „Zabawy z włóczką”, „Z jakiej bajki pochodzą te koty?” oraz “Nakarm kotka”. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los bezdomnych zwierząt. To był na prawdę wspaniały dzień!

Dzień Pizzy

Dnia 20 lutego w naszej grupie obchodziliśmy ,,Dzień Pizzy’’”. Sala naszego przedszkola zamieniła się w małą włoską pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć etapy powstawania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi, a także wykonały prace plastyczną. Dzieci wysłuchały piosenkę związaną z Włochami ich stolicą i pysznym jedzeniem. Przedszkolaki miały także możliwość utrwalenia cyfr oraz przeliczania kolorowych składników na plackach pizzy. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście wykonanie przez każde dziecko swojego kawałka przepysznej pizzy wedle własnego smaku i degustacja po upieczeniu.To był niezwykle smakowity dzień! 

WALENTYNKI

14 Lutego “Grupa Kubusia Puchatka” obchodziła wyjątkowy dzień – Walentynki. Dzieci ubrały się  tego dnia na czerwono, a naszą salę udekorowaliśmy czerwonymi serduszkami oraz walentynkami. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Najmłodsi bawili się przy piosenkach, przeliczali i łączyli ze sobą połówki serc, rozwiązywali zagadki. Nie zabrakło spontanicznych emocji i dobrej zabawy. Dzień Walentynowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń i niespodzianek. Nie zabrakło również słodkiego upominku, na który dzieci z pewnością czekały.

Projekt ,,Gramy zmysłami”

Nasza grupa wykonała styczniowe zadanie z projektu ,, Gramy zmysłami” jakim była ,,Akademia smaku”. Przedszkolaki za pomocą zmysłów rozpoznawały smaki, kosztując różnych produktów spożywczych.

Odwiedziny Policjanta

Dnia 24.01.2024r. naszych przedszkolaków odwiedził Pan Policjant z Czermina. Tematem ciekawych rozmów były zasady bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii zimowych. Dodatkowo dzieci dowiedziały się, jak ważne jest posiadanie przy sobie znaczków odblaskowych podczas wieczornych spacerów. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały ważnych wskazówek Gościa, a następnie wzięły aktywny udział w zabawach tanecznych podczas “Imprezy odblaskowej”. Jeszcze raz dziękujemy za tak miłe spotkanie!

Sto Lat Kubusiu!

23 stycznia nasza grupa świętowała urodziny Kubusia Puchatka. Na początku dzieci dostały zaproszenie od najsłynniejszego misia świata do Stumilowego Lasu – podczas zabawy ruchowej musiały przejść przez wysoką trawę, przeskakiwać kałuże, rozgarniać liście, nasłuchiwać odgłosu zwierząt oraz nasłuchiwać szumu wiatru. Po zapoznaniu się z przyjaciółmi Puchatka nadszedł czas na ,,Zgaduj zgadula” – rozwiązywanie zagadek. Przedszkolaki w grupach układały ,, Puchatkowi puzzle’, rozpoznawały przyjaciół Kubusia Puchatka poprzez losowanie rekwizytów oraz wysłuchały i oglądały bajkę ,, Urodzinowa niespodzianka dla Kubusia Puchatka”. Na zakończenie grupa odśpiewała Kubusiowi ,, Sto lat” oraz złożyła życzenia. Miś odwdzięczył się dzieciom i zostawił upominki w postaci słodkiego prezentu, balonika, naklejek oraz medalu.

https://spotalez.pl/wp-admin/post.php?post=91&action=edit

Dzień Babci i Dziadka

Dla kogo ta laurka w słońcu, w zieleni ,w chmurkach?

 Dla kogo każda wnuczka, dla kogo każdy wnuczek

maluje dzisiaj kwiaty, przynosi upominek?

 Dla kogo jest ten wierszyk i życzeń sto od dzieci?

Już wiecie? Oczywiście – dla wszystkich babć i dziadków na świecie!

Wycieczka do Kulkolandu

14 grudnia nasza grupa wyruszyła w poszukiwaniu przygód i dobrej zabawy do Sali Zabaw Kulkoland w Radomyślu Wielkim. Celem wycieczki była przede wszystkim integracja grupy i spędzenie wspólnie miło czasu. Kolorowy świat zabawek w Kulkolandzie sprawił dzieciom wiele radości. Przedszkolaki miały możliwość rozwijania i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej, a także kształtowania umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. 

,, Lodowe witraże” – sztuka land artu

W ramach ekologicznego projektu ,, Z darami natury świat nie jest ponury ” grupa Kubusia Puchatka wykonała zimowe zadanie!

Prawdziwa zima ze śniegiem i mrozem niesie mnóstwo radości i możliwości zabawy. Przedszkolaki stworzyły lodowe, pachnące witraże używając : suszonych kwiatów, gałązek świerku, gwiazdek anyżu i plasterków pomarańczy. Dzieci powkładały do plastikowych kubeczków ozdoby oraz jutowy sznureczek i z pomocą nauczyciela wlały do pojemników wodę. Dzięki sprzyjającej aurze, zimie i mrozem za oknem powstały prawdziwe dzieła sztuki!

Odwiedził Nas Święty Mikołaj !

Wiesz, Mikołaju, tak myślimy sobie,
że dobrze będzie, gdy powiemy Tobie,
że czasem ktoś z nas niegrzeczny bywa,
złości się, płacze, kogoś przezywa.
Nie słucha mamy, nie pije mleka,
Nie chce pomagać, tylko narzeka.
Dlatego dzisiaj, stojąc przed Tobą
Pragniemy połączyć się miłą zgodą.
Powiemy razem – tak, przepraszamy,
Od dzisiaj wszyscy się poprawiamy,
Żeby Mikołaj mógł w przyszłym roku
Znowu prezenty przynieść nam wokół.

Projekt ,, Gramy zmysłami”

Przedszkolaki zrealizowały listopadowe zadanie z projektu ,, Gramy zmysłami” jakim było wykonanie dowolnej masy plastycznej. Grupa Kubusia Puchatka zrobiła masę porcelanową. Dzieci mogły ją powąchać, dotknąć, wałkować, lepić, malować, wzbudzić kreatywność i wyobraźnię oraz rozwinąć motorykę małą. Dzięki zajęciom powstały ciekawe ozdoby w formie zawieszek.

Andrzejki

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich ciasteczek z wróżbą na przyszłość.

Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Andrzejki były wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji, jak również okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że Andrzejki przyniosły dzieciom wiele radości i były wspaniałą okazją do wspólnej zabawy.

Dzień Kredki

14 listopada obchodziliśmy ,, Dzień Kredki” i z tej okazji odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej! Przedszkolaki nauczyły się piosenki pt. ,, Kolorowe Kredki”, oglądnęły filmik edukacyjny z fabryki kredek i ołówków ,, Bambino”, poznały rodzaje kredek. Dzieci tworzyły na dywanie układanki z kredek, liczyły je oraz dopasowywały obrazki według danego koloru, a na koniec wykonały pracę plastyczną przedstawiająca kolorową kredkę.

11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

Jest w każdym naszym słowie,
a słowa są najprostsze –
chleb, mama, dom gościnny,
i Wisła, i Mazowsze.
 
I jest w czerwieni maków,
i w białych kwiatach wiśni,
w piosenkach wszystkich ptaków
i w każdej naszej myśli.
 
W mazurku chopinowskim,
i w czarnym węglu Śląska,
i tu, gdzie serce mówi,
że to jest właśnie Polska
!

Międzynarodowy “Dzień Jeża”

8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Jeża” – święto kłujących ssaków. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Przedszkolaki wysłuchały wierszy o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Nie zabrakło znanych zabaw, w których głównym bohaterem jest jeż, np. “Na dywanie siedzi jeż”, „Jeżyk i chusta animacyjna” czy „Jeżyk z gazetami”. “Dzień Jeża” był świetną okazją do rozwijania umiejętności matematycznych oraz motoryki małej. Na zakończenie tego dnia odbył się “kolczasty poczęstunek” oraz rozdanie pamiątkowych medali.

Konkurs na “Nakrycie głowy Pani Jesieni”

Dnia 07.11.2023r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na “Nakrycie głowy Pani Jesieni”. Wszystkie przygotowane przez dzieci kapelusze były ciekawe i oryginalne, a przede wszystkim kolorowe. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Jury postanowiło wyróżnić następujące prace:

I miejsce- Aleksandra Adamczyk;

II miejsce- Jan i Jakub Sowa;

III miejsce- Jacek Kazibut;

Wyróżnienia: Anna Obara i Nela Sieńkowska. Gratulujemy!

Wycieczka

24 października byliśmy na wycieczce w Nadleśnictwie w Mielcu. Celem wycieczki było poznanie pracy leśnika, spacer po lesie, poznanie rodzajów drzew oraz zwierząt tam żyjących.

Dzieci, korzystając z pięknej pogody obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, odnajdywały dary jesieni, a pani leśniczy zrobiła dla każdego koronę z kolorowych liści.

Trochę zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola!

Światowy Dzień Owoców i Warzyw

Witaminki, witaminki
Dla chłopczyka i dziewczynki
Wszyscy mamy dziarskie minki
Bo zjadamy witaminki.

Wiśnie i śliwki, ruda marchewka
Gruszka, pietruszka i kalarepka
Kwaśne porzeczki, słodkie maliny
To wszystko właśnie są witaminy.

Kto chce być silny i zdrowy jak ryba
Musi owoce jeść i warzywa.

“Dzień Drzewa”

12 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy “Dzień Drzewa”. Celem obchodów tego święta było zainspirowanie najmłodszych do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się także, jakie skarby dają nam drzewa. Dzień ten był idealna okazją do wykonania wspólnej pracy plastycznej pt. “Szczęśliwe drzewko”. Możliwość oglądania i dotykania gałązek i liści drzew przeniosła maluchy w zielony świat przyrody- co okazało się fantastyczną zabawą!

Dzień Muzyki

Muzyka jest wszędzie, muzyka łagodzi obyczaje, rozwesela i relaksuje. 5 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Muzyki. Była to doskonała okazja, aby grać, tańczyć i śpiewać. W tym dniu również odwiedził nas gość specjalny – muzyk ze swoim instrumentem- akordeonem. Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych, ale również aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych, zapoznały się ze specyfiką zawodu muzyka. Zabawa była wyśmienita, a dzieci radosne i zadowolone.  

Sprzątamy dla Polski

W środę, 4 października 2023 roku Grupa Kubusia Puchatka wzięła udział w VI edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Dzień Chłopaka

2 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszyscy nasi chłopcy, a także dziewczynki zostali obdarowani upominkami. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać to wydarzenie. Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. 

Dzień Jesieni

W dniu 26 września do grupy „Kubusia Puchatka” zapukała Pani Jesień. Ubrana była w barwne szaty, na głowie miała wspaniały kapelusz z liści, a w dłoni bardzo ciężki kosz z darami. Pani Jesień sprawdziła, czy przedszkolaki rozpoznają warzywa, owoce, a także leśne dary. Celem naszych zajęć w tym dniu było utrwalenie wiadomości o porze roku- Jesieni, jak również rozpoznawanie jej charakterystycznych cech. Najciekawszym elementem zajęć był spacer po “Dywanie Pani Jesieni” – czyli po ścieżce sensorycznej, stworzonej z darów lasu. Dziękujemy za wizytę miłemu Gościowi!

Dzień Przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie, 
że kiedy 20 wrzesień zbliża się, 
od najmłodszego, aż po starszaka, 
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka” 

 20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. 

Tego dnia w naszym przedszkolu czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. 

Niech Wasze marzenia się spełniają !!! 

Dzień Kropki

15 września grupa „Kubusia Puchatka” obchodziła swoje pierwsze w tym roku szkolnym święto – Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Była to idealna okazja do ćwiczenia zręczności i sprawności małych rączek. Dzieci z grupy “Kubusia Puchatka” chętnie ozdobiły farbami długą stonogę w kolorowe kropki i pompony. Radości, uśmiechu oraz fantazji w stawianiu kolorowych kropek nie zabrakło. Było kolorowo i radośnie


Dzisiaj wszyscy tu stajemy
i za wszystko dziękujemy
za te słowa dobre, miłe,
za cierpliwość ponad siłę,
za uwagi, słowa złote
i ciężką tę robotę.
Mamy dzisiaj trudną sprawę
jak pożegnać naszą salę,
jak się rozstać z zabawkami,
z kolegami i paniami.

Goście PSP z Mielca.

W dniu 19.05.2019 r. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście z Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Wszystkie dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania.Święto Konstytucji 3 Maja


28.04.2023 r. w Grupie Kubusia Puchatka odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego. Celem tych zajęć było wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami najbliższymi ich otoczeniu, kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci.


Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? 🌍🌎🌏W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling♻️Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę 🌱🦧🐬🐘🌳


DZIEŃ KOSMOSU

14.04.2023 r. przedszkolaki świętowali DZIEŃ KOSMOSU.Obejrzały ilustracje przedstawiające Układ Słoneczny i przyjrzały się jak wygląda strój kosmonauty. Oglądały, nazywały, opisywały i porównywały wybrane planety (m.in.: Mars, Ziemia, Jowisz). Poznawały pojęcia związane z kosmosem. Na koniec dnia zajadały się kosmicznymi babeczkami. 


Wielkanoc


Wiosna


DZIEŃ KOBIET 2023


28 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura, który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia dzieciom tych prehistorycznych zwierząt.


14 lutego 2023 roku był dla Grupy Kubusia Puchatka prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami opaskami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pyszne czekoladowe serduszka.


Dzień Pizzy

9 lutego w Grupie Kubusia Puchatka obchodzony był: Dzień pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się w prawdziwą, włoską pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Na koniec zajęć każdy przedszkolak degustował pizze.  


Karnawał z Babcią i Dziadkiem


18 stycznia to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, dlatego nasze przedszkole z radością świętowało urodziny tego przyjaznego Misia. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w sportowych, matematycznych oraz plastycznych Kubusiowych zabawach. Chętnie słuchały opowiadań, których głównym bohaterem był Puchatek i jego przyjaciele. Rozwiązywały także zagadki o mieszkańcach Stumilowego Lasu i śmiało dzieliły się wiedzą na ich temat. Okazało się, że tego niezwykle przyjaznego, ale nieco niezdarnego puchatego misia, kochają  wszystkie dzieci w naszym przedszkolu.


21.12.2012 r. odbyła się uroczystość: „Powitanie zimy”. Przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej przenieśliśmy się w zimowy magiczny świat. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści Pani Zimy, o jej białym królestwie, rozwiązywały quizy i zagadki związane z zimową porą roku, tańczyły „zimowe walczyki” oraz wspólnie bawiły się w zaproponowane przez Zimę zabawy.


Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp.


6 grudnia do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość, na którego dzieci czekały niecierpliwie cały rok. Kiedy przedszkolaki usłyszały dzwonki św. Mikołaja z radością wybiegły na korytarz, aby serdecznie się z nim przywitać.

Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami, za które podziękowały tańcem i piosenką. Dzień minął w miłej atmosferze i wzbudził wiele emocji. Wszystkie przedszkolaki jeszcze długo po spotkaniu przeżywały tę radosną chwilę. Św. Mikołaju do zobaczenia za rok!


Dzień Misia

W piątek 25 listopada 2022 r. w przedszkolu uroczyście obchodzono Dzień Pluszowego Misia podczas, którego każde z dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Podczas Dnia Pluszowego Misia prowadzone były różne zajęcia związane z pluszakami m.in. taniec z misiem, zabawy ruchowe z misiem. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne. Przedszkolaki poznały również różne bajki o misiach. Odbył się również konkurs na największego i najmniejszego misia. 

Pasowanie przedszkolaków

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki,piosenki, zabawy ruchowe i tańce.


11 listopada 2022 r.


W czwartek 09.11.2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latków radośnie spędziły czas w Sali Zabaw Kulkoland w Radomyślu Wielkim. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej, a także kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. Dużą frajdą dla dzieci była ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść oraz zjeżdżalnie, basen z piłeczkami i mini pojazdy. Ponadto dzieci miały okazję uczestniczyć w interesujących zabawach zorganizowanych przez animatorów.


25 października 2022 r. nasze przedszkole obchodziło Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci wraz z paniami podczas zajęć miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Przedszkolaki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Tego dnia odbyła się również zbiórka karmy dla piesków ze schroniska.


23 września 2022 r. dzieci z grupy Kubusia Puchatka świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Kto by pomyślał, że przedszkolaków odwiedzi sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów…. Aby bliżej poznać nową porę roku Pani Jesień się przedstawiła, pokazała dary, które ze sobą przyniosła a żeby wszystkie nowe wiadomości dobrze się utrwaliły porozmawiała z dziećmi o cechach charakterystycznych dla Jesieni i co zmienia się w przyrodzie. Każdy przedszkolak czynnie uczestniczył w wspólnych zabawach oraz zajęciach dlatego Pani Jesień z wielką radością wręczała słodkie jesienne upominki. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!


„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”


“Międzynarodowy Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudnościDzieci i wychowawczynie tego dnia przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki.13 maja 2022 r. odbyły się w naszej sali warsztaty ceramiczne? gliniany zawrót głowy?


1 kwietnia świętowaliśmy? Dzień marchewki??? Było bardzo marchewkowo ???i pomarańczowo?


21 marca

Marzanno, Marzanno☃️

ty zimowa panno,❄️

w ogień cię wrzucamy ,?

bo wiosnę witamy??


18 marca nasze przedszkole odwiedziła pani Aneta- rehabilitantka?. Wprowadziła nas w tajniki zdrowego stylu życia,??⛹️ pokazała jak można radzić sobie z bólami pleców, rąk czy nóg??Mamom, babciom, paniom wszystkim,
dalekim i bliskim,
przesyłamy dziś życzenia
na zielonych listkach.

Na wiosennych listkach młodych ,
na wierzbowej bazi ,
Dziś w dniu kobiet niech się
każdej coś miłego zdarzy !


Luty to miesiąc Niedźwiedzia Polarnego ⛄ U nas w sali zrobiło się bardzo biało i zimowo❄️


Oto fotorelacja ze styczniowej imprezy??? były tańce zabawy z nagrodami i poczęstunek?? uśmiechy dzieci chyba są dowodem na to że Bal Karnawałowy nam się udał ?


Kolejna nasza wycieczka odbyła się do Kulkolandu w Radomyślu Wielkim Wszyscy mieli kolorowy zawrót głowy ?


6 grudnia nasze Przedszkole odwiedził wspaniały gość- Święty Mikołaj ?? i jego pomocnice ? Dzieci z grupy Kubusia Puchatka oraz Małego Odkrywcy miały dla niego niespodziankę w postaci piosenki ?
Po krótkich występach każdy dostał prezent od naszego Świętego ??
To był dzień pełen wrażeń☺️?


W październiku nasze najmłodsze przedszkolaki miały okazję poznać pracę piekarza Byliśmy z wizytą w Piekarni w Czerminie. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie


Dzień CHŁOPAKA ?w grupie Kubusia Puchatka???


23 września 2021 r. nasze przedszkole odwiedziła Pani Jesień ??? były wspólne tańce i zabawy?️? oraz mały poczęstunek??