Żołnierz w obronie kraju” – pod takim hasłem odbyło się 2 września 2021 r. spotkanie naszych uczniów z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej z 33. Batalionu lekkiej piechoty z Dębicy

Spotkanie miało na celu zaznajomienie uczniów ze strukturą i uzbrojeniem żołnierzy lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej,  przedstawienie im pracy żołnierza i jego  gotowości do obrony kraju.
Czas spędzony z żołnierzami był bezcenny w szczególności dla naszych najstarszych uczniów. Mieli możliwość zaspokoić swoją ciekawość w wielu kwestiach. Uczniowie zadawali dużo pytań, na które dowódca jednostki odpowiadał bardzo wyczerpująco. Były to w szczególności pytania o ścieżkę zawodową, pracę żołnierza, predyspozycje czy zarobki. Młodsi zaś pytali o sprzęt,  okazywali ogromny podziw dla pracy żołnierza, co jest szczególnie ważne dla nas wszystkich obchodzących kolejną, bo 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Wszystkich ogarnęła aura ogromnego podziwu i autorytetu.
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybliżenie dzieciom i młodzieży wielu aspektów niełatwej  służby żołnierskiej.