Wycieczka do Zakopanego

W dniach 7-12 czerwca 2021r. klasa VII wraz z opiekunami – wychowawcą Haliną Czerwiec oraz panią Renatą Wacnik pojechała na wycieczkę do Zakopanego – nagroda za zajęcie I miejsca w konkursie ogólnopolskim „Smaczna Europa”. Głównym punktem wyjazdu były warsztaty kulinarne z panią Katarzyną Bosacką, w czasie których wiele dowiedzieliśmy się na temat zdrowego żywienia oraz sami takie zdrowe potrawy gotowaliśmy – było pysznie!. Nasze zmagania w kuchni można oglądnąć na stronie Fundacji Honor Pomagania Dzieciom – linki poniżej.

https://www.facebook.com/fundacjahonorpomaganiadzieciom/videos/530695274597684

https://www.facebook.com/fundacjahonorpomaganiadzieciom/videos/1197991794037262

https://www.facebook.com/fundacjahonorpomaganiadzieciom/videos/332390611619710

Pozostałe dni wypełnił aktywny wypoczynek połączony z nauką. Podziwialiśmy malowniczą Dolinę Białego, Dolinę Kościeliską i Staw Smereczyński, wyjechaliśmy kolejką na Kasprowy Wierch, gdzie króluje jeszcze zima – ciekawe uczucie rzucać się śnieżkami i lepić bałwanka w środku lata. Skorzystaliśmy z wyciągu krzesełkowego i wjechaliśmy na Wielką Krokiew. Aby dać odpocząć nogom, w środę pojechaliśmy w trasę busem odwiedzając kolejno przejście graniczne na Łysej Polanie, pięknie zdobiony kościół na Bachledówce, Chochołów – wieś domów z bali i Sanktuarium na Krzeptówkach wybudowane w podziękowaniu za uratowanie życia Janowi Pawłowi II. Nie mogło też zabraknąć spacerów po Krupówkach i tradycyjnych lodów pod skocznią. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze zaporę i zamek w Niedzicy.

Spędzony wspólnie czas był też szansą na odbudowę relacji po długim czasie nauki zdalnej, kiedy nasze kontakty „na żywo” były bardzo ograniczone.

Bogaty program, ciągłe, różnorodne zajęcia sprawiły, że dni bardzo szybko mijały; minęła wycieczka, która na pewno pozostanie w naszej pamięci.