Wycieczka do Warszawy.

W dniu 13.06.2024 uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do stolicy Polski – Warszawy.

Wyruszyliśmy o 5.00 rano wiedząc, że czeka nas długa podróż i intensywny program wycieczki. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Pałacu Kultury i Nauki. Po wjeździe na 30 piętro podziwialiśmy panoramę Warszawy.

Następnym punktem były Łazienki Królewskie – letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Spotkaliśmy się tam z naszą panią przewodnik, która w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała nam o tym miejscu. Duże wrażenie zrobił na nas Pałac Na Wodzie, Amfiteatr, piękna fontanna oraz pomnik Fryderyka Chopina.

Dalej nastąpił przejazd Traktem Królewskim m. in. Alejami Ujazdowskimi i Nowym Światem. Ponadto mogliśmy zobaczyć budynki ambasady, Sejmu i Senatu, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa oraz urzędy państwowe. Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. Później udaliśmy się na Plac Zamkowy. Tam zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski. Jednym z punktów naszej wycieczki był spacer uliczkami Starego Miasta, podczas którego ujrzeliśmy m. in. pomnik Syrenki Warszawskiej, piękne, zabytkowe kamienice oraz Barbakan. Pani przewodnik przedstawiła nam też historię Pomnika Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników powstania warszawskiego.

Ostatnim punktem naszego zwiedzania do którego dotarliśmy warszawskim metrem był  PGE Narodowy. Wśród naszych uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej, więc byli oni bardzo zainteresowani jak wyglądają zakamarki stadionu. Zobaczyliśmy najbardziej historyczne miejsca areny, która nie bez powodu nazywana jest domem reprezentacji Polski. Przewodnik oprowadził nas m.in. po strefie zawodniczej i pokazał nam szatnię reprezentacji Polski. Poznaliśmy także zakulisowe ciekawostki związane z przygotowaniami do meczów Biało-Czerwonych na PGE Narodowym.

Był to bardzo intensywny dzień zwiedzania miasta, ale też czas integracji i wzmacniania relacji między uczniami.
Na pewno tą wycieczkę zapamiętamy na długo.