7 maja 2026 roku na Placu Amfiteatralnym w Czerminie odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Złoty Mikrofon”, który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie. W konkursie wzięło udział 28 uczestników z terenu gminy Czermin.
Szkołę Podstawową w Otałęży reprezentowały uczennice: Oliwia Polak (I kategoria wiekowa 5-9 lat), Marika Majocha, Nikola Sieńkowska oraz Roksana Borońska (II kategoria wiekowa 10-12 lat).
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy z entuzjazmem wzięli udział w tym wydarzeniu, dzieląc się swoimi pomysłami na prezentację wybranych utworów.
Komisja Konkursowa wyróżniła wykonanie Roksany Borońskiej, przyznając jej I miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni!
Przygotowanie się do występu oraz wyjście na scenę to ogromne wyzwanie i odwaga – dlatego każdy uczestnik jest zwycięzcą. Serdecznie gratulujemy naszym młodym artystom i życzymy im dalszych sukcesów muzycznych!






