Gminne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią świętowanie tego uroczystego wydarzenia, na stale wpisała się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. W tym roku uczciliśmy to wydarzenie w sposób wyjątkowy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Otałęży zaprezentowali program artystyczny na forum gminy podczas zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerminie uroczystości w dniu 11 listopada.

W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, stowarzyszeń, szkół na czele z Wójtem Gminy Czermin – Sławomirem Sidurem, Sekretarzem Gminy – Bogusławem Peretem oraz księdzem prałatem – Pawłem Fałowskim. Po uroczystej Mszy Świętej odbył się przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji oraz uczestników uroczystości na GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA na cmentarzu parafialnym w Czerminie oraz pod POMNIK BOHATERÓW WALKI O WOLNOŚĆ OJCZYZNY, gdzie delegacja Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Młodzi artyści z klasy VI i V ze wsparciem K. Ćwięki ( kl.VII), K. Wójtowicza (kl.VIII) oraz Roksany Borońskiej z kl. III zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. Bez tej miłości nie można żyć… Tematem przewodnim inscenizacji była miłość do ojczyzny. W programie artystycznym nie zabrakło również ważnych postaci w dziejach drogi Polaków ku wolności: wieszczów narodowych, Józefa Piłsudskiego czy powstańców warszawskich. Wszyscy uczestnicy z uwagą i wzruszeniem słuchali fragmentów przemówień Jana Pawła II dotyczących Polski. Inscenizacji towarzyszył bogaty repertuar muzyczny, na który składał się m.in. utwory F. Chopina, Polonez Ogińskiego, Pieśń Legionów Polskich oraz Włącz historię – utwór promujący ogólnopolską akcję: BohaterON w wykonaniu uczennic kl. V – Poli Staniszewskiej i Łucji Wiącek.

Występ naszych uczniów spotkał się z ogromnym uznaniem publiczności, co jest dla nas satysfakcją i zachętą do podejmowania kolejnych inicjatyw.

Program przygotowały: Janina Zięba – część artystyczna, Natalia Soboń oraz Agnieszka Ćwięka – oprawa plastyczna/dekoracje.