Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy uroczystą akademią przygotowaną przez klasę V.

Uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie, w którym poruszyli ważne kwestie i problemy związane z ochroną naszej planety. Występ uświetnili uczniowie klasy “0” , śpiewając ekologiczną piosenkę oraz biorąc udział w pokazie mody strojów eko. 

Jako zakończenie wspólnej celebracji tego święta uczniowie klas starszych VI, VII, VIII zaproponowali swoje stroje ekologiczne, które były oceniane przez młodszych kolegów. Wszyscy wykazali się pomysłowością i kreatywnością oraz świetnie się przy tym bawili. 

Na akademii zostały również ogłoszone wyniki konkursu wiedzy o wodzie, w którym wzięli udział uczniowie klasy V. Konkurs był podsumowaniem programu edukacyjnego “Aktywni Błękitni- szkoła przyjazna wodzie” . Uczniowie klasy V  uczestniczyli w tym programie w roku szkolnym 2023/2024. Program ten promuje proekologiczne postawy oraz wyrabia nawyki bezpiecznego i aktywnego korzystania z zasobów wodnych. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim za aktywny udział w programie.