Dzień Wiedzy o Bezpieczeństwie

Ferie tuż tuż… Już niedługo wszyscy udamy się na zasłużony wypoczynek. Najważniejsze jednak w tym czasie powinno być bezpieczeństwo.

W ramach realizowanego w naszej szkole ogólnopolskiego projektu #Edukjesz-Ratujesz w dniu 24.01 odbył się Dzień wiedzy o bezpieczeństwie, w ramach którego starsi uczniowie przygotowali i przedstawili prezentację, ukazującą zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Następnie uczniowie w skupieniu wysłuchali prelekcji funkcjonariusza policji sierż. szt. Wiesława Cudo, który opowiadał o zagrożeniach czyhających na dzieci i młodzież oraz o potrzebie zachowania zasad bezpieczeństwa na drodze i podczas zabaw.

Zwieńczeniem tego dnia była Dyskoteka Odblaskowa, której celem było pokazanie uczniom, jak odblaski wpływają na widoczność nas na drodze. W ciemnym korytarzu migały tylko światełka i blask, odbijający się od odblaskowych kamizelek, opasek, zawieszek. Dzieci świetnie się bawiły, a przy okazji jeszcze raz przypomniały sobie konieczność używania elementów odblaskowych.

Gdziekolwiek będziecie spędzać ferie zimowe, bawcie się bezpiecznie. Pamiętajcie o  zasadach zachowania podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. 

Życzymy wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych ferii.