Dzień Babci i Dziadka

W tym roku szkolnym Dzień Babci i Dziadka z powodu ferii zimowych zostało przesunięte na pierwszą sobotę lutego. Mimo, że pogoda była zimowa, ze śniegiem i mrozem to 4 lutego każdemu zrobiło się cieplej na sercu, bo przecież obchodziliśmy święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

          Właśnie 4 lutego odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani Dyrektor Halina Czerwiec przywitała wszystkich liczne przybyłych gości. W pięknie udekorowanej sali członkowie szkolnego kółka teatralnego oraz dzieci z przedszkola przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się bardzo ciekawa inscenizacja i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat”, a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek w postaci słodkiego co nieco. Spotkanie upłynęło   w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Pani dyrektor podziękowała gościom, za przybycie uczniom i nauczycielom za przygotowanie występu, rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości, na którą przybył także pan wójt – Sławomir Sidur, który złożył przybyłym dziadkom i babciom swoje serdeczne życzenia.