Apel Wielkanocny

„Są takie dni w kalendarzu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć ja jak najpiękniej. Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew Alleluja” oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta- Wielkanoc (…).                                      
13 kwietnia 2022 r. w naszej szkole tradycyjnie odbył się Apel Wielkanocny. Uczniowie klasy III przypomnieli istotę Świąt Wielkanocnych. Wyjaśniali pochodzenie i znaczenie zwyczajów wielkanocnych oraz podkreślali wielkie znaczenie tych świąt.  Na korytarzach zapanowała już przedświąteczna atmosfera.
Pojawiły się prace przygotowane na szkolny konkurs plastyczny. W tym roku były to pisanki wykonane na nadmuchanych balonach. Wszystkie elementy musiały być wykonane ręcznie. trudno było wybrać najpiękniejszą. Została ona wyłoniona dopiero w głosowaniu wszystkich uczniów i nauczycieli. Jej autorem jest Krzysztof Pezda
 \z klasy II. 
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim zdrowia, radości i pokoju; bezpiecznego, radosnego – a może pachnącego – śmigusa dyngusa. Wszystkim: odpoczynku i ochoty do dalszej pracy!