W dniu 27 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014  i pożegnanie absolwentów szkoły. Uroczyste pożegnanie klasy 6 przygotował pan Witold Wacnik wraz z uczniami. Przedstawienie nosiło tytuł "Mój nauczycielu". Ciepłe i żartobliwe teksty podsumowały sześcioletni pobyt uczniów tej szkoły. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali  kwiaty. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy miłych wakacji i zasłużonego odpoczynku.

 

 Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                                 27 czerwca 2014 r.


  26 czerwca uczniowie klas III - VI uczestniczyli w konkursie frazeologicznym pod hasłem "Co dwie głowy, to nie jedna". Był to już drugi konkurs frazeologiczny, a tym razem uczniowie musieli wykazać się znajomością przysłów i powiedzeń, w których występują liczebniki. W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe drużyny z tych klas. Uczniowie zmierzyli się z sześcioma zadaniami. Musieli wyjaśnić znaczenie niektórych zwrotów, rozpoznać frazeologizm przedstawiony na rysunku, ułożyć przysłowie z rozsypanki, poprawić źle napisane przysłowie, a także przedstawić dane powiedzenie bez słów w formie kalamburów. W przerwach pomiędzy zadaniami, publiczność rozwiązywała te same zadania. Trzeba przyznać, że rywalizacja była zacięta. Zarówno wśród drużyn jak i wśród publiczności. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna z klasy 5, czyli Karolina Misiak, Justyna Misiak i Kuba Dyndor. Miejsce drugie zajęła drużyna klasy 6 w składzie: Aleksandra Strugała, Wiktoria Kokoszka i Joanna Naprawa. Miejsce III przypadło drużynie z klasy 3 - Kamil Misiak, Kinga Borońska i Kuba Witaszek. Gratulujemy i zapraszamy do następnego konkursu w przyszłym roku szkolnym.

 

                                                                                                                  26 czerwca 2014 r.


    16 czerwca 2014r. uczniowie klasy III wraz z rodzicami pojechali na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego oraz do Krakowa. Ojcowski Park Narodowy zachwycił nas pięknym, niepowtarzalnym krasowym krajobrazem. Doliną Prądnika powędrowaliśmy do Jaskini Łokietka, w drodze powrotnej podziwialiśmy Bramę Krakowską i smakowaliśmy prawdziwej źródlanej wody wypływającej ze Źródełka Miłości. Kolejną atrakcja była Maczuga Herkulesa i zamek z Pieskowej Skale. Stamtąd pojechaliśmy do Krakowa – Łagiewnik, gdzie w bazylice dziękowaliśmy za zdobytą wiedze i umiejętności w pierwszym etapie nauki, a potem z wieży widokowej, na którą wdrapaliśmy się po schodach – a było ich tak strasznie dużo – podziwialiśmy panoramę Krakowa. Humory wszystkim dopisywały, słoneczko cały dzień nam świeciło, a czas tak szybko mijał. Na koniec wycieczki tradycyjnie rozpaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski i zadowoleni, nawet nie zmęczeni wróciliśmy do domu. Pozostały wspomnienia, zdjęcia i ciche plany na kolejną wycieczkę. Ale to już w nowym roku szkolnym.

   Zdjęcia na Facebooku

                                                                                                                 17 czerwca 2014 r.


    10 i 11 czerwca 2014r. to dni, które uczniowie klas starszych spędzili na wycieczce w okolicach Żywca. Wczesna pobudka i wyjazd nie osłabiły sił uczestników, którzy wytrwale zdobywali Baranią Górę. Nie obyło się bez chwil załamania niektórych, bo też słońce prażyło mocno, a szlak pozbawiony był drzew, które niedawno zniszczyła wichura. Nagroda była satysfakcja z pokonania własnych słabości oraz przepiękne widoki na okoliczne góry. Po zejściu ze szlaku pojechaliśmy do miejsca zwanego Trójstyk, czyli tam, gdzie następuje połączenie trzech granic - polskiej, czeskiej i słowackiej. Wieczór i noc spędziliśmy w przyjaznym domu sióstr Karmelitanek Misjonarek w Trzebini. Następny dzień przywitał nas także piękną pogodą. Po własnoręcznie przyrządzonym śniadaniu i pożegnaniu z gościnnymi siostrami pojechaliśmy do Żywca, a następnie na przystań, gdzie wsiedliśmy na stateczek, którym odbyliśmy rejs po Jeziorze Żywieckim. Niezwykle atrakcyjnym miejscem była wizyta w Dinolandzie w Zatorze, gdzie można było podziwiać figury ruchomych dinozaurów. Stamtąd udaliśmy się do Wadowic, by pospacerować po miejscach związanych ze św, Janem Pawłem II. Na koniec odwiedziliśmy Kalwarię Zebrzydowską, która bardzo się wszystkim spodobała.
Wróciliśmy pełni wrażeń, chociaż bardzo zmęczeni. To była wspaniała wycieczka. 

   Zdjęcia na Facebooku

                                                                                                                     12 czerwca 2014 r.


VI  FESTYN  RODZINNY

W dniu 8 czerwca 2014 r. odbył się VI Festyn Rodzinny. Uczniowie klas 5 i 6 z tej okazji przygotowali część artystyczną pt. "Francuskie dyrdymały". Wszyscy mogli skorzystać z darmowej zjeżdżalni, uczestniczyć lub kibicować rozgrywkom między uczniami i rodzicami. Każdy mógł wzmocnić swoje siły kiełbaskami z grilla, napojami i lodami.

Zdjęcia na Facebooku

       

                                                                                          8 czerwca 2014 r.


   2 czerwca 2014r. obył się po raz drugi w naszej szkole "Dzień Matematyki - liczby pierwsze" przygotowany przez pana Witolda Wacnika. Obchody święta matematyki rozpoczęły się krótkim przedstawieniem o liczbach pierwszych przegotowanym przez klasę VI. W tym roku przedstawiciele wszystkich klas walczyli w teleturnieju "Kto dłużej zostaje".

                                                                                         2 czerwca 2014 r.


W tym roku szkolnym odbyły się dwa konkursy piosenki angielskiej - jeden w maju dla uczniów klas I, II i III, a drugi dla klas starszych - IV, V, VI w czerwcu.
Konkursy cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły, zwłaszcza wśród uczniów młodszych - wystąpiło 30 osób tworząc 10 zespołów. Uczniowie sami wybierali piosenki w języku angielskim. Mogli wybrać spośród tych, których uczyli się w szkole, jak również spośród piosenek znanych z radio i telewizji.
Spośród klas młodszych I miejsce zajęli: Grześ Skoczylas, Kinga Klich, Aneta Adamczyk, Bartek Szrom i Michał Pęgiel.
II miejsce - Amelia Adamczyk, Patrycja Wójtowicz, Hubert Babiec, Przemek Majocha, Karol Gaj
III miejsce - Ola Smoleń, Ala Strugała, Natalia Szrom i Julia Witaszek.
Choć u klas I-III liczył się przede wszystkim wygląd, ruch i odwaga "na estradzie", w klasach IV-VI wymagania były wyższe. Tu doszła także znajomość tekstu, kostiumy i porwanie o zabawy publiczności.
Jury przyznało I miejsce Kubie Dyndorowi - za doskonałą choreografię, kostium, znajomość tekstu całej piosenki
II miejsce - zespół klasy 6 - za znajomość tekstu, dobrą współpracę w zespole, rozbawienie publiczności
III miejsce przyznano dwóm grupom - Krystian Boroński za częściową znajomość tekstu, dobry ruch i taniec oraz grupie z klas IV/V w składzie: Bartek Gręba, Krystian Sieńkowski, Marcelina Łabaj, Karolina Misiak i Emilia Kuraś, u których wprawdzie nie było słychać tekstu, ale również pokazali świetną choreografię i kostiumy. Publiczność szalała bawiąc się wspólnie z nimi.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach językowych.


    30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia była krótką, artystyczną lekcją historii i wychowania patriotycznego. Została przygotowana przez uczniów klasy 6 pod kierunkiem pana Witolda Wacnika.
Konstytucja 3 maja (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

     

                                    30 kwietnia 2014 r.


      Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy, aby blask prawdy o Zmartwychwstaniu rozświetlał wszelkie mroki codzienności, a wiara w nowe życie napełniała serca wszystkich radością i pokojem.

                                                                                                        17 kwietnia 2014r.


         Uczniowie klasy 5 pod kierunkiem pani Lidii Płotnikiewicz przygotowali drogę krzyżową, którą  pokazali uczniom całej szkoły.

 

  

 

                                                                                                         16 kwietnia 2014r.


 Sprawdzian Szóstoklasisty 2014/2015 z CKE odbył się 1 kwietnia 2014 r. Start nastąpił o godz. 9.00. Sprawdzian potrwał 60 minut. Za rozwiązanie wszystkich zadań będzie można dostać maksymalnie 40 punktów.
Jakie umiejętności będzie sprawdzał test szóstoklasisty:
- czytanie,
- pisanie,
- rozumowanie,
- korzystanie z informacji,
- wykorzystywanie wiedzy w praktyce.

                                                                                                          1 kwietnia 2014r.


Głosowanie zakończone

Kliknij GŁOSUJ – wpisz swojego email i potwierdź na swojej skrzynce pocztowej. Z jednego komputera możesz głosować kilka razy – tyle ile masz „skrzynek pocztowych”.
www.akademia-playdoh.pl/akademiawyobrazni,konkurs,1,wiosenny-bukiet.html
wpisz tytuł pracy :
Wiosenne kwiaty – wesoły świat

DZIECI Z PRZEDSZKOLA PROSZĄ O GŁOSY 

                                                                        18 marca 2014r.


   Dzisiaj w naszej szkole odbyła się kolejna promocja zdrowego żywienia. Tym razem uczniowie zachęcali młodszych i starszych do jedzenia marchewki i potraw z niej wykonanych. Uczniowie mieli okazję spróbować nie tylko surowych owoców, ale również specjalnie na ten dzień upieczonego ciasta marchewkowego. To wszystko popijali oczywiście sokiem marchewkowym. Wszyscy obejrzeli również rzeźby marchewkowe wykonane przez piątoklasistów. Na koniec, podczas konsumpcji słuchaliśmy piosenki Lady Pank "Marchewkowe pole".  

                       

Prezentacja                                                                                               12 marca 2014r.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 

 

 

 

Aktualizacja 21-grudnia-2018