Nasza szkoła bierze udział w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą.
Przez cały tydzień uczniowie przynosili do biblioteki tytuły książek, które chcieliby wypożyczyć z naszej biblioteki i przeczytać. Najwięcej propozycji zgłosili uczniowie klasy 6, 3 i 2. Z podanych tytułów panie Agnieszka Zadrapa i Magda Burghardt zrobiły świąteczną dekorację – wielki Święty Mikołaj i choinka przy wejściu do biblioteki, gdzie zamiast bombek i prezentów są tytuły książek i kilka zdań o każdej z nich. W ten sposób każdy uczeń i rodzic może dowiedzieć się o nowych ciekawych książkach.
5 i 8 grudnia 2014 r. to dni głosowania – każde lubiące czytać dziecko podaje trzy tytuły książek, które chciałoby przeczytać. Pani bibliotekarka podliczy głosy i przygotuje listę pozycji wybranych przez naszych czytelników.
Może ich być nawet 50. Jeśli szkoła przekona Ministerstwo, że to właśnie ona powinna wygrać, dostanie wszystkie książki z listy!
Jak ich przekonać? Uczniowie mieli przygotować na ten temat krótki film i przesłać go do MEN. Liczy się kreatywność, zabawa, radość i chęć czytania, i to wszystko pokazali nasi uczniowie w filmiku. Pan Witold Wacnik zmontował najciekawsze wypowiedzi i możecie je wszyscy oglądać klikając w poniższy link filmu.
Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy.
Aktorów, których wystąpienie nie zostało ujęte w nagraniu przepraszamy – ograniczał nas czas maksymalnie 120 sekund, podany w regulaminie konkursu.
Konkurs już jest sukcesem – pokazał, jak wielu uczniów lubi czytać, zna książki stare
i nowości wydawnicze. Z wielkim zaangażowaniem opowiadali sobie o książkach jakie mają w domu, o jakie prosili Mikołaja. Zupełne zaprzeczenie opinii, że dzieci nie lubią czytać.
Teraz czekamy na ogłoszenie zwycięzców i ... nagrodę.

Link do filmiku.

 Wyniki konkursu :

http://www.men.gov.pl/index.php/1731-znamy-laureatow-konkursu-ksiazki-naszych-marzen

                                                                                                             5 grudnia 2014 r.


       Dnia 8 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się Dzień Pomidora.

                                                                                                              8 grudnia 2014 r.


    Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał św. MIKOŁAJ. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku.

Więcej zdjęć na Facebooku

Link do filmiku.

 

                                                                                             5 grudnia 2014 r.


 Jak co roku 25 listopada obchodzimy Dzień Misia. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały krótki wierszyk i bardzo chętnie wykonały pokaz. Odbył się również konkurs "Plastelinowy Miś". Do konkursu zgłoszonych zostało osiem prac:
- Julita Polak - I miejsce
- Emilia Kuraś - II miejsce
- Kuba Dyndor - III miejsce
Nie obyło się również bez konkursów na "Największego Misia" oraz "Najmniejszego Misia".       A w tym dniu królowały nasze przytulaśne Misie, które przyszły z dziećmi do szkoły.

       

                                                                                               25 listopada 2014 r.


  Jak co roku nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej Góra Grosza. Góra Grosza, organizowana już po raz piętnasty jest jedną z największych akcji społecznych w Polsce
Góra Grosza polega na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski w dniach od 24 listopada do 5 grudnia br. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.
Góra Grosza jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. A najcenniejsze jest to, że to dzieci pomagają dzieciom, że to same dzieci mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników.
W naszej szkole uczniowie każdej klasy będą mieli możliwość pomóc swoim rówieśnikom. We wszystkich klasach będzie stała puszka – skarbonka, do której kiedy tylko możecie wrzucajcie jedno-, dwu- i pięciogroszówki. Na zakończenie akcji, tj. 5 grudnia porównamy wagę puszek, ilość monet i całkowitą zebraną kwotę. Która klasa najbardziej się zaangażuje i zwycięży? Zobaczymy 5 grudnia. Prosimy o hojność.

                                                                                                          20 listopada 2014 r.


                                       Narodowe Święto Niepodległości
    Uczniowie klasy VI przybliżyli swoim młodszym kolegom historię utraty i odzyskania niepodległości przez Polskę. Pokazali to w formie krótkiego przedstawienia pod tytułem "Lekcja historii". Przypomnieli także najbardziej znane pieśni związane z okresem zaborów i walki o niepodległość. Te pieśni i wiersze wprowadziły wszystkich w nastrój powagi i zadumy nad zmiennymi i trudnymi losami naszej ojczyzny. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego".

                                                                                            12 listopada 2014 r.


     We wtorek 11 listopada 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Uroczystościach Święta Niepodległości. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła Msza Św. „za Ojczyznę”, podczas której delegacje szkół z patriotycznymi biało-czerwonymi wiązankami stały w szyku za pocztami sztandarowymi Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Czermin.
Po mszy św. nastąpił przemarsz pod obelisk na cmentarz w Czerminie i tam przedstawiciele władz gminy i uczniowie złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Po przemarszu do centrum Czermina i uroczystym złożeniu kwiatów także pod pomnikiem „Bohaterów” uczestnicy skierowali się do Domu Strażaka na okolicznościową akademię.
Akademia przygotowana przez uczniów Gimnazjum w Czerminie przedstawiła znane patriotyczne pieśni, piękne wiersze, przypomniała historię. Starsi uczestnicy uroczystości nie kryli łez wzruszenia.

                                                                                         11 listopada 2014 r.


   30 października odbyła się dyskoteka szkolna dla uczniów klas IV- VI. Jak zawsze na pierwszej w nowym roku szkolnym dyskotece, uczniowie klas 5 i 6 powitali i przyjęli do swojego grona nowych uczniów – obecną klasę 4. Samorząd szkolny przygotował zadania i pytania konkursowe, z którymi czwartacy poradzili sobie doskonale. Klasa szósta zapewniła oprawę muzyczną do zabawy oraz przygotowała dodatkowe konkursy dla wszystkich chętnych. I tak nawiązując do zbliżającego się amerykańskiego święta uczniowie mieli konkurs na najstraszniejsze przebranie i na straszny makijaż. Nawiązując zaś do jesieni i niedawno obchodzonego w naszej szkole Dnia Dyni, uczniowie przynieśli „Jack’o’lanterns” czyli wykonane przez siebie lampiony z mniejszych, większych i całkiem ogromnych dyni.

                                                                                                      30 października 2014 r.


                                                        Dzień Dyni
   W naszej szkole promujemy zdrowy styl życia. W ramach tych działań zachęcamy uczniów do jedzenia warzyw i owoców. Uczniowie klasy V przygotowali krótki apel sławiący zdrowotne właściwości dyni, która w końcu października jest najbardziej dojrzała. Uczniowie krótko przedstawili także historię dyni. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali poczęstowani ciasteczkami z dyni.

                                                                                                    27 października 2014 r.


         Gminny konkurs recytatorsko – muzyczno – plastyczny „Poezja w Polskiej Przyrodzie” -                                                     edycja „Piękna Jesień” 2014

Uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w cyklicznie organizowanym gminnym konkursie recytatorsko – muzyczno – plastycznym „Poezja w Polskiej Przyrodzie”- edycja „Piękna Jesień". Dzieci przygotowały prace plastyczne. W sumie było ich sześć. Wyniki:
kategoria wiekowa I-III:
- Julita Mucha - dyplom za udział
- Natalia Pająk - I miejsce
- Natalia Szrom - wyróżnienie
kategoria wiekowa IV-VI
- Wiktoria Pająk - wyróżnienie
- Julita Polak - I miejsce
- Izabela Mrozik - dyplom za udział
 GRATULUJEMY I ZACHĘCAMY DO DALSZEJ AKTYWNOŚCI W KONKURSACH !!!


       13 października 2014r. odbyła się akademia z okazji DEN. Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole został przygotowany przez członków Szkolnego Koła Teatralnego przy pomocy pani Renaty Wacnik. Była to okazja do przedstawienia w zabawny sposób scenek z życia szkoły, złożenia miłych życzeń nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom. Bo ten dzień to święto szkoły, a nie tylko nauczycieli. Były więc kwiaty, życzenia, uśmiechy, miłe słowa, żarty. Po części oficjalnej odbył się tradycyjny juz w naszej szkole egzamin nowego nauczyciela połączony z jego pasowaniem na nauczyciela naszej szkoły. Pan Maciej Kukułka stanął na wysokości zadania, przeszedł egzamin z języka polskiego, angielskiego, przyrody, historii i wychowania fizycznego. Po uroczystości była okazja do wspólnych spotkań i rozmów.

                      

                                               Więcej zdjęć na Facebooku                                                               

                                            13 października 2014 r.


    7 i 8 października uczniowie klas starszych pojechali na wycieczkę na Roztocze. Już pierwszy dzień był pełen wrażeń. Na początek zwiedzili pomnik pamięci hitlerowskiego obozu zagłady w Bełżcu, który zrobił na wszystkich wielkie, chociaż smutne wrażenie. Następnym przystankiem był pałac w Narolu, który wprawdzie mogliśmy obejrzeć jedynie z zewnątrz, ponieważ stale jest remontowany i przywracany do świetności. Stamtąd udaliśmy sie nad Szumy na rzece Tanew. To szereg stopni wodnych położonych w bliskiej odległości. To urokliwe miejsce wszystkim się podobało. Podobnie jak rezerwat "Czartowe Pole" i kamieniołom "Nowiny".
 Drugi dzień został poświęcony na zwiedzanie dwóch miejsc. Pierwsze to Krasnobród z kaplicą na wodzie i wieżą widokową. Drugie, to przepiękny Zamość, gdzie uczniowie spacerowali po tamtejszym ZOO, następnie po renesansowym rynku, gdzie mogli spróbować miejscowych smakołyków i kupić pamiątki. W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała sie w Szczebrzeszynie, aby zrobić sobie zdjęcie ze słynnym chrząszczem. Zmęczeni, ale i zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

  

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                      9 października 2014 r.


   W dniu 6.10.2014r. do naszej szkolnej społeczności zostali przyjęci najmłodsi - uczniowie klasy pierwszej. Swoim występem pokazali w pełni na to zasługują. Musieli także zdać egzamin przed starszymi kolegami, ale i ta przeszkoda nie sprawiła im trudności. Po tym mogli złożyli ślubowanie i wreszcie mogli być pasowani przez dyrektora szkoły dużym ciężkim ołówkiem na ucznia Szkoły Podstawowej w Otałęży. Na dalszy czas nauki otrzymali od ks. proboszcza błogosławieństwo. A wszystko przypieczętowali symbolicznym podpisem - stemplem swojego palca. Potem jeszcze chwila wspólnej zabawy, bo od jutra do pracy, do nauki, do nowych zadań i obowiązków.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                       6 października 2014 r.


   Po dwóch miesiącach wakacji na szkolnych korytarzach znowu jest głośno. Dla uczniów to koniec lenistwa i początek ponownej pracy w nowym roku szkolnym 2014/2015.

                                                                                                          1 września 2014 r. 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 

 

 

 

 

Aktualizacja 21-grudnia-2018