Wszystkim nauczycielom, pracownikom, uczniom i rodzicom życzymy zasłużonych, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

                                                                                            29 czerwca 2015 r.


     W dniu 26 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 i pożegnanie absolwentów szkoły. Uroczyste pożegnanie klasy 6 przygotowała pani Magdalena Burghardt wraz z uczniami klasy 6. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy miłych wakacji oraz zasłużonego odpoczynku.


Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                   26 czerwca 2015 r.


     Dnia 24 czerwca 2015 r. klasa IV, V, VI zwiedziła Góry Świętokrzyskie i nie tylko.

Więcej zdjęć na Facebooku             

                                                                                   24 czerwca 2015 r.


     Uczniowie klas III, IV , V i VI wzięli udział w kolejnym konkursie frazeologicznym. W tym roku tematem przewodnim konkursu były zwierzęta. Drużyny z poszczególnych klas musiały wykazać się znajomością przysłów i powiedzeń dotyczących psa, kota, konia, wilka, osła, świni i kozy. Uczestnicy odgadywali przysłowia na podstawie ilustracji, poprawiali błędnie sformułowane przysłowia, wyjaśniali ich znaczenie. Najwięcej emocji wzbudziły kalambury, kiedy zawodnicy odgadywali przysłowia pokazywane przez innych uczniów. Prowadzące przygotowały także kilka zadań dla publiczności, która w trakcie konkursu wysłuchała kilku opowiadań Grzegorza Kasdepke z książki "Co to znaczy?".
Najlepiej w tym roku wypadłą drużyna z klasy VI - Justyna Misiak, Karolina Misiak i Kuba Dyndor. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z klasy V - Emilia Kuraś, Kacper Kozik i Krystian Boroński. Miejsce trzecie wywalczyła klasa IV- Kamil Misiak, Bartek Szrom i Kuba Witaszek. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do następnego konkursu za rok. 

  

Więcej zdjęć na Facebooku             

                                                                                   22 czerwca 2015 r.


           VII Festyn Rodzinny

      Tegoroczny VII Festyn Rodzinny rozpoczął się od przedstawienia "Czerwony Kapturek szuka księcia", opracowała go grupa teatralna uczniów klasy IV i V.
Druga inscenizacja została przygotowana przez grupę uczniów z klasy VI, tym razem był to "Czerwony kapturek do góry nogami". Oba przedstawienia przygotowała pani Renata Wacnik. Następnie odbył się "Konkurs talentów".
Później wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie odbyły się zawody sportowe.
W tym roku zawitała do nas Powiatowa Straż Pożarna z Mielca i jak zawsze Ochotnicza Straż Pożarna z Otałęży. W wolnej chwili każdy mógł się posilić kiełbaską z grilla i na ochłodę zjeść lody.

                   Więcej zdjęć na Facebooku             

                                                                                   14 czerwca 2015 r.


    3 czerwca 2015r. obył się po raz trzeci w naszej szkole "Dzień Matematyki" przygotowany przez pana Witolda Wacnika. W tym roku odbył się konkurs na najlepszego matematyka. Udział w konkursie był dobrowolny. Do finału dostało się siedmiu uczniów. W finale "Jeden z siedmiu" wygrał uczeń klasy szóstej Filip Wiącek.

                                                                                         3 czerwca 2015 r.


  28 maja 2015 r. uczniowie klas I-III i przedszkolaki byli na wycieczce w Krakowie. Zwiedzili Wawel oraz Zoo.

 

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                      28 maja 2015 r.


     12 maja uczniowie klasy pierwszej mieli kolejną uroczystość pasowania. Tym razem było to pasowanie na czytelnika.
Tego dnia wprowadzeniem do uroczystości były dwa krótkie przedstawienia teatralne przygotowane przez uczniów starszych klas. Pierwsze przedstawienie opracowała grupa teatralna uczniów klasy IV i V. Nosiło ono tytuł "Czerwony Kapturek szuka księcia". W zabawny sposób pomieszały się różne baśnie, a Czerwony Kapturek musiał przebyć rozmaite przygody, chociaż książę był bardzo blisko.
Druga inscenizacja została przygotowana przez grupę uczniów z klasy VI. Tym razem była to "Bajka o sprytnej Kundzi i Brodatym Skrzacie". Bohater baśni był niedobry dla innych, dlatego czarodziejka zamieniła go w Brodatego Skrzata, a odczarować mogła go tylko dziewczyna. Ale skąd w głębokim lesie dziewczyna? Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały obie propozycje, po czym zostały zaproszone do biblioteki, gdzie zostały uroczyście przyjęte do grona czytelników. Oby jak najczęściej odwiedzały to magiczne miejsce.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                   12 maja 2015 r.


    4 maja 2015r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej. Brały w niej udział zespoły i soliści, reprezentujący wszystkie klasy. W repertuarze znalazły się piosenki przeróżne, od tych sprzed kilkudziesięciu lat, jak ”Let’s Twist Again”, poprzez Queen „We Will Rock You”, po modnego obecnie Pitbulla. Nie mogło zabraknąć piosenki z ukochanego przez dzieci filmu „Kraina Lodu”, którą wykonały dziewczynki z klasy I. Wyglądały cudownie w długich sukniach, pelerynach, z warkoczem jak bajkowa Elsa. Do pierwszego miejsca zabrakło im niewiele, bardzo niewiele – chyba tylko większej śmiałości na scenie. Nauczycielskie jury miało nie lada problem, aby przyznać miejsce trzecie. Czy naszym sporowcom z klasy IV za przygotowanie kostiumów i porwanie widowni do zabawy, czy zespołowi rockowemu z klasy III, a może piosenkarzowi z klasy V za znajomość całego tekstu? Bo z pierwszym miejscem nie było wątpliwości – jednogłośnie i maksymalną ilością punktów wygrał Jakub Dyndor z klasy VI. Znajomość tekstu doskonała, wykonanie rewelacyjne, ruch sceniczny artystyczny i śmiałość jak u prawdziwego artysty. Kuba, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
A oto lista zwycięzców:
Wyróżnienie za dobrą znajomość tekstu całej piosenki: Krystian Boroński „In My Dreams”
III miejsce: ex aequo klasa II – Ala Strugała i Ola Smoleń „Places Song”
Klasa IV – Kinga Borońska, Aneta Adamczyk, Kamil Misiak, Bartek Szrom, Grześ Skoczylas – „We are One”
II miejsce – klasa I – Julita Mucha, Natalia Pająk, Ola Janeczek, Marcelina Bator, Zuzia Duszkiewicz „Let It Go”
I miejsce – Jakub Dyndor „Let’s Twist Again”
Nagrodami są oceny z języka angielskiego - dla zwycięzców 6, dla uczestników 5.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Więcej zdjęć na Facebooku
                                                                                 4  maja 2015 r.


     30.04.2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia była krótką, artystyczną lekcją historii i wychowania patriotycznego. Została przygotowana przez uczniów klasy 2.

  

                                                                         30  kwietnia 2015 r.


28.04.2015 r. w Czerminie obyła się mini piłka nożna halowa dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta

I. SP Otalęż
   II. SP Czermin
                   III. SP Breń Osuchowski

Chłopcy
I. SP Czermin
                II. SP Breń Osuchowski
III. SP Otałęż

Więcej zdjęć na Facebooku

                                           28 kwietnia 2015 r.


    25 kwietnia Michał Pęgiel i Emilia Kuraś wzięli udział w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w Surowej. Turniej rozpoczęto o godzinie 9:00 testem. Po zmaganiach uczniowie mieli czas wolny, podczas którego wszyscy relaksowali się przy wspólnym grillu. Po krótkiej przerwie nadszedł czas na odwiedziny w Ośrodku Kultury i Tradycji Ziemi Mieleckiej w Surowej. W starym budynku, gdzie do lat 70-tych mieściła się siedziba szkoły, uczniowie zobaczyli jak dawniej wyglądała nauka i w jakich warunkach przyswajano wiedzę. Uwagę uczniów przykuły również narzędzia i przedmioty związane z życiem wsi, stare meble, obrazy, ławki szkolne, żarna. W południe ogłoszono wyniki, rozdano nagrody i dyplomy.
Emilia i Michał sobotni dzień zakończyli z uśmiechami na twarzach i torbami pełnymi prezentów.


                                                                         28 kwietnia 2015 r.


     Wyniki konkursu biblijnego "Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa":

I miejsce Kacper Kozik klasa 5

II miejsce Jakub Kusek klasa 3

III miejsce Kamil Misiak klasa 4                                                            

                                                                          28 kwietnia 2015 r.


    13 kwietnia 2015 roku w Domu Strażaka w Czerminie odbyły się eliminacje gminne ogólnopolskiego "Turnieju Wiedzy Pożarniczej". Eliminacje przybrały formę testu, do którego przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Czermin. W kategorii szkół podstawowych dwa najlepsze miejsca zajęli nasi uczniowie: miejsce pierwsze Emilia Kuraś, miejsce drugie Michał Pęgiel, będą oni reprezentować szkołę w eliminacjach powiatowych 25 kwietnia 2015 roku. W turnieju na szczeblu gminnym szkołę reprezentowali również inni uczniowie: Kinga Borońska, Bartłomiej Szrom, Jakub Witaszek, Patrycja Zaleńska, Michał Pezda, Justyna Misiak. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

                                  Zdjęcia na Facebooku

 

                                                                                      13 kwietnia 2015 r.


Zdrowych, spokojnych,
wesołych Świąt Wielkanocnych
życzy dyrektor szkoły Halina Czerwiec      

                                                                                                           2 kwietnia 2015 r.


  31 marca został rozstrzygnięty konkurs na pisankę wielkanocną wykonaną na bristolu. Konkurs wygrała klasa 4.

pozostałe pisanki na Facebooku

 Również 31 marca przedszkolaki przedstawili cześć artystyczną na nadchodzące Święta Wielkanocne.

                                                                                                     

                                                                                 31 marca 2015 r.


1 kwietnia 2015 r. sprawdzian klas szóstych.
Powodzenia.

Informacje o sprawdzianie

                                                                                  30 marca 2015 r.


    Klasy IV, V, VI wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Ziempniowie popołudnie 28 marca spędziły w Mielcu. Celem wyjazdu było obejrzenie meczu PGNiG Superligi Mężczyzn SPR Stal Mielec - Śląsk Wrocław. Kibicowanie drużyny z Mielca połączone było z wizytą w McDonald's.
Szczypiorniści z Mielca dopingowani przez naszą szkołę wysoko pokonali Śląsk Wrocław 35:25.

                                                                                    28 marca 2015 r.


     27 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Otałęży odbył się konkurs palm wielkanocnych.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                       27 marca 2015 r.


        23 marca 2015 w Szkole Podstawowej w Otałęży odbyło się spotkanie
z okazji powitania wiosny. W szkole było kolorowo i wiosennie, bo każda klasa starała się ubrać "wiosennie".

   

Więcej zdjęć na Facebooku
                                                                                            23 marca 2015 r.


        GMINNY KONKURS "PISANEK, PALM, I STROIKÓW WIELKANOCNYCH"
W tegoroczne edycji konkursu udział wzięli:
- Julia Kaziemierz 1 miejsce
- Kacper Zadrapa wyróżnienie
- Patryk Sejdor wyróżnienie
- Karol Misiak
- Alicja Strugała
- Natalia Szrom 1 miejsce
- Kinga Wójtowicz
- Izabela Mrozik

                                                                                                       20 marca 2015 r.


    W nawiązaniu do Światowego Dnia Czystych Rąk p. Agnieszka Zadrapa zorganizowała zajęcia z klasą I, II i III dotyczące znaczenia dbania o higienę rąk. Zajęcia W ramach Akademii Czystych Rąk Carex miały na celu przekazywać najmłodszym podstawową wiedzę z zakresu prawidłowej higieny rąk oraz tego, jak duży wpływ ma ona
na nasze życie i zdrowie. Najważniejsza jest profilaktyka, a odpowiednia edukacja to klucz do jej propagowania. Dzięki udziale w Akademii otrzymaliśmy ulotki, naklejki oraz mydełka Carex.

                                                                                                      18 marca 2015 r.


    9 marca 2015r. w Szkole Podstawowej w Otałęży odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Program artystyczny  zadedykowany był wszystkim paniom i koleżankom ze szkoły.

 

     

                                                                                                    9 marca 2015 r.


   Dnia 27 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się Dzień Cebuli. Uroczystość tę przygotowały dzieci z klasy 2 wraz w wychowawczynią Małgorzatą Krawiec. Uczniowie zapoznali wszystkich z wartościowymi dla zdrowia właściwościami cebuli oraz zaprosili na pyszne kanapki ze szczypiorkiem.

                                                                                            27 stycznia 2015 r.


 Uczniowie naszej szkoły i przedszkola wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym "Poezja z Polskiej Przyrodzie" - edycja zimowa.
Wyróżnienie otrzymała Karolinka Wójtowicz. Kacper Zadrapa zajął 3 miejsce. Udział wzięli również:
- Natalia Pająk
- Kinga Wójtowicz
- Patrycja Wójtowicz. Dziewczynki otrzymały dyplomy.

                                                                                              26 stycznia 2015 r.


  Dnia 25 stycznia 2015 r. uczniowie przedstawili jasełka dla wszystkich chętnych.

 

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                             25 stycznia 2015 r.


    Tradycyjnie początek nowego roku kalendarzowego to czas na „wielki szkolny bal”. Tak też się stało 24 stycznia 2015 r. w naszej szkole. Zabawa choinkowa jest okazją do wyśmienitej zabawy oraz spotkania się całej społeczności szkolnej.

 

 

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                             24 stycznia 2015 r.


    Jak co roku w styczniu ma miejsce niecodzienne spotkanie Dzień Seniora. W tym roku szkolnym zaprosiliśmy Babcie i Dziadków na 25 stycznia 2015 roku. Uczniowie klas 4,5,6 pod kierownictwem Renaty Wacnik przygotowali jasełka. Po przedstawieniu i gromkim "Sto lat" Dziadkowie i Babcie mogli się spotkać przy kawie i cieście, porozmawiać, pośpiewać, powspominać.

   Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                        24 stycznia 2015 r.


         We środę  14 stycznia 2015 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna ,,Rekonstrukto” z Lublina. Przygotowała dla nas żywą lekcję historii zatytułowaną ,,Życie i kultura w średniowieczu”.
Zaprosiła obecnych w podróż do wieków, kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłków, by bronić honoru i ojczyzny, kiedy spieszyli służyć pomocą i bronić damy swego serca.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć między innymi zapierający dech w piersiach pojedynek, pasowanie na rycerza czy zakuwanie w dyby. Podczas pokazu odbyła się też prezentacja ekwipunku i uzbrojenia rycerzy. Zaprezentowano ponad dwadzieścia rodzajów broni, składającej się na rycerski rynsztunek. Każdy uczeń mógł wziąć miecz czy buzdygan do ręki , by przekonać się, jakiej siły i zręczności wymagało posługiwanie się nimi. Uczestnicy prezentacji poznali też gry i zabawy plebejskie. Dowiedzieli się, jak karano tych, którzy łamali prawo. Kłamcom obcinano język lub zakładano tak zwany .świński ryj, w którym mówienie było prawdziwym wyzwaniem. Złodziei zakuwano w dyby, biczowano i obcinano im palce.
Na zakończenie spotkania istniała możliwość osobistego zapoznania się ze strojem i rekwizytami. Ta niezwykle barwna lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego jej uczestnika.

                                                                                               14 stycznia 2015 r.


 

Niech Nowy Rok zabłyśnie dla Was tęczy kolorami
I rozsypie się nad głowami szczęście i uśmiechów moc
I niech zostanie na 12 miesięcy z Wami
Nie tylko w tę Sylwestrową noc.
Do siego roku życzy  

                                                                  Halina Czerwiec

                                                                                        31 grudnia 2014 r.


"Cicha noc, święta noc,
pokój niesie ludziom wszem..."

Z okazji świąt Bożego Narodzenia
przesyłam w imieniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły
życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

                                                                                           16 grudnia 2014 r.


    Dnia 16 grudnia 2014r. w szkole odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez panią Małgorzatę Hocheker.

                                                          Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                                  16 grudnia 2014 r.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 

 

 

 

Aktualizacja 21-grudnia-2018