4 marca 2016 r. klasa 4 była na wycieczce w Połańcu  na basenie

Zdjęcia na Facebooku

                                                                                            6 marca 2016 r


 W dniach od 4 do 8 marca 2016 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje będą się odbywały według harmonogramu przesłanego przez parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Górkach.

                                                                                                        3 marca 2016 r.


 W dniu 03.03.2016 r. odbyły się kolejne zawody sportowe, tym razem gminny turniej tenisa stołowego w Trzcianie. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Kozik, Bartłomiej Szrom i Grzegorz Skoczylas. W turnieju brały udział wszystkie szkoły z naszej gminy tj. SP Czermin, SP Łysaków, SP Trzciana, SP Breń Osuchowski, SP Ziempniów i SP Otałęż. Nasi uczniowie zdobyli II miejsce. GRATULUJEMY!!!!!

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                                   3 marca 2016 r.


  W naszej szkole zostały zorganizowane przez Panią Gabrielę Woźniak zawody gminne w piłce siatkowej. Przyjechali do nas reprezentanci SP w Czerminie i SP w Trzcianie. Skład naszej drużyny to: Kacper Kozik, Paweł Maziarz, Michał Pęgiel, Bartek Szrom i Grzegorz Skoczylas. Nasi chłopcy zdobyli I MIEJSCE i pojadą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. GRATULUJEMY i trzymamy kciuki!

Zdjęcia na Facebooku

                                                                                                                     12 luty 2016 r.


   Nasza szkoła zgłosiła się do XVI edycji turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" organizowanego przez PZPN i firmę Tymbark. Uczestniczyliśmy w dwóch kategoriach U-10 (drużyna dziewcząt: Paulina Bąk, Anna Brzdęk, Katarzyna Jachym, Aleksandra Smoleń, Alicja Strugała, Natalia Szrom i Kinga Wójtowicz; drużyna chłopców: Bartek Kuraś, Ksawier Kaczmarczyk, Krzysztof Pezda, Łukasz Sypek, Paweł Polak, Sebastian Malec, Norbert Misiak, Oskar Gubernat). Na zawodach powiatowych chłopcy zdobyli IV miejsce a dziewczyny I MIEJSCE, dzięki czemu jedziemy na FINAŁ WOJEWÓDZKI do Stalowej Woli. GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI!!

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                            28 stycznia 2016 r.


  24 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Otałęży przedstawiono jasełka przygotowane przez panią Renatę Wacnik wraz z uczniami klasy IV i V.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                               24 stycznia 2016 r.


   23 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Otałęży odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora. Jest to największa impreza w naszej szkole. Zjeżdżają się na nią licznie babcie i dziadkowie naszych uczniów. Na spotkanie poza zaproszonymi seniorami przyjechał także wójt gminy Czermin Leon Getinger. Seniorzy mogli obejrzeć współczesne jasełka przygotowane przez ich wnuki. Po przedstawieniu wnukowie odśpiewali gromkie „Sto lat” i wręczyli laurki. Następnie dziadkowie i babcie przy kawie i ciastku mogli spokojnie porozmawiać. Wyglądało na to, że dobrze się bawią, bo nie spieszyli się do domu.

 Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                               23 stycznia 2016 r.


   Najlepsi uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Otałęży, którzy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/2016 uzyskali średnią ocen 4,75 i powyżej:

klasa 4:
Jakub Kusek - śr. 5,09
klasa 5:
Wiktoria Pająk - śr.5,36
Kamil Misiak - śr. 5,27
klasa 6:
Kacper Kozik- śr. 5,55
Emilia Kuraś - śr. 5,45
Agata Babiec - śr.
5,36

                                                                                              18 stycznia 2016 r.


  22 grudnia 2015 r. w szkole odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez panią Agnieszkę Zadrapę. Z okazji świąt Bożego Narodzenia odbył się również konkurs pt. "Anioły są wśród nas" w kategorii recytacji i pracy plastycznej. W konkursie recytatorskim wzięło udział 12 uczestników. I miejsce zdobyła Zuzia Duszkiewicz z klasy 2, II miejsce Kasia Jachym także z klasy 2, III miejsce Ola Janeczek z klasy 2 i Ala Strugała z klasy 3.
Na konkurs plastyczny napłynęło 20 prac. Były to anioły wykonane z różnych materiałów ( karton, masa solna itp.). Oceniane były w dwóch kategoriach: wykonane samodzielnie i z pomocą rodziców. Z pośród prac samodzielnych I miejsce zajęła Ania Janeczek z klasy 4, II miejsce Marcelinka Bator z klasy 2. III miejsce Ola Smoleń z klasy 3. W kategorii prac wykonanych razem z rodzicami zwyciężyła praca Julii Kazimierz z klasy 0, II miejsce zajęła praca Kacpra Owcarza z klasy 2, III miejsce praca Bartka Kurasia z klasy 3. Nagrody przygotowano dla wszystkich uczestników konkursu. Zostały one wręczone na apelu przedświątecznym. Konkurs przygotowały panie: Małgorzata Krawiec i Małgorzata Hocheker.  

                                                      

 Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                22 grudnia 2015 r.


   9 grudnia 2015 r. wybraliśmy się na mecz piłki ręcznej PGE Stal Mielec kontra Azoty Puławy. Mecz mielczanie przegrali, ale widowisko sportowe było super!

   

                                                                                             9 grudnia 2015 r.


   4 grudnia 2015 r. naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Każde dziecko otrzymało paczkę.

 Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                    4 grudnia 2015 r.


     26 listopada 2015r. w naszej szkole odbył się Dzień Misia. Klasa 6 przygotowała krótki program z konkursami i prezentacjami o misiach.

 Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                      26 listopada 2015 r.


     24 listopada 2015 r. odbyły się Andrzejki z wróżbami i tańcami.

 Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                      24 listopada 2015 r.


  19 listopada 2015r.  uczniowie klas IV - VI byli w Mielcu w kinie Galaktyka na filmie "Siostry Wampirki" z cyklu Kino Szkoła.

                                                                                                        19 listopada 2015 r.


  10 listopada 2015 r. wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali sie na apelu z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Uczniowie klasy szóstej prowadzili to uroczyste spotkanie, przypominając najważniejsze fakty z tysiącletniej historii naszego państwa ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn utraty niepodległości, walk o jej odzyskanie, aż po rok 1918.       

                  

                             Więcej zdjęć na Facebooku                                             

                                                                                        10 listopada 2015 r.


 30 października 2015 r. odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Otałęży. Szkolne kółko teatralne przygotowało prezent dla pierwszaków w postaci przedstawienia "Baśniowy ambaras" według scenariusza D. Dankowskiej.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                     30 października 2015 r.


 27 października 2015 r. cała szkoła była na wycieczce na lotnisku w Jasionce koło Rzeszowa.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                  27 października 2015 r.


    „Inspiracje są wśród nas” to III edycja konkursu plastycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwój Gminy Padew Narodowa. Do tego konkursu zgłoszono prace dwóch uczniów naszej szkoły. Komisja oceniająca wśród 164 prac do drugiego etapu wyłoniła 30 , w tym pracę wykonaną przez naszą uczennicę Wiktorię Pająk.
Dnia 13 X odbył się II etap Powiatowego Konkursu Plastycznego „Inspiracje są wśród nas” III edycji. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 30 uczestników z powiatu mieleckiego. Była tam też Wiktoria. Podczas spotkania uczestnicy mieli za zadanie samodzielnie wykonać dowolną techniką pracę - temat; parasol, wnętrze zegara, Ikar, przenikające się figury czy martwa natura.
Wiktoria wykonała pracę , której tematem były przenikające się figury.
Po zakończeniu II etapu komisja konkursowa oceniła prace i wytypowała dwudziestu najzdolniejszych do wyjazdu na plener malarski do Mymonia.
Wiktoria znalazła się wśród najzdolniejszych uczniów powiatu mieleckiego i wzięła udział w plenerze malarskim, który odbył się w dniach 17-19 października.
Gratulujemy bardzo i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                            20 października 2015 r.


   Dnia 15.10.2015 r. uczniowie klas IV-VI byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzili: Łazienki Królewskie, Rynek, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                              15 października 2015 r.


  Dnia 13.10.2015 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowana przez samorząd uczniowski.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                           13 października 2015 r.


 Z okazji Dnia Chłopaka odbył się w naszej szkole turniej piłki nożnej "dzikie drużyny". Zgłosiło się cztery drużyny: F.C. DIABLO w składzie: Karol Gaj, Dariusz Masajada, Piotr Szrom, Stanisław Gaj; F.C. OTAŁĘŻ: Jakub Stefanowicz, Jakub Polak, Jakub Witaszek, Kamil Misiak; K.S. TUBA OTAŁĘSKA w składzie: Kacper Kozik, Grzegorz Skoczylas, Paweł Maziarz, Bartosz Kuraś; NITRO F.C. w składzie: Michał Pęgiel, Bartłomiej Szrom, Krystian Boroński, Jakub Kusek. Drużyny grały turniej systemem "każdy z każdym o zwycięstwie decydowała ilość zdobytych punktów, za wygrane spotkanie 3 Punkty, za remis 1 pkt, a za przegrany 0 pkt. Najwięcej punktów zdobyła drużyna K.s. TUBA OTAŁĘSKA - 9; drużyny NITRO F.C. i F.C. OTAŁĘŻ zdobyły po 6 punktów( F.C.OTAŁĘŻ straciło 8 bramek a NITRO F.C. straciło 2 bramki) i drużyna F.C. DIABLO 0pkt. Turniej wygrała drużyna K.S. TUBA OTAŁĘSKA, II miejsce - NITRO F.C., III miejsce - F.C. OTAŁĘŻ, IV miejsce F.C. DIABLO. Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY i dziękujemy za udział!!

 

                                                                                         29 września 2015 r.


    28 września 2015 r. uczniowie klas III - VI byli w Mielcu na przedstawieniu "Szeherezada - baśnie z 1001 nocy", wystawionym przez dziecięcy teatr Antrakt.

                                                                    28 września 2015 r.


     1 września 2015 r. o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                   1 września 2015 r.

 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 

 

 

 

 

Aktualizacja 21-grudnia-2018