Zakończył się rok szkolny 2015/2016 i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzę by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.


                                                                              24 czerwca 2016 r.


 Takie uroczystości jak dzisiejsza nie mogą obyć się bez łez wzruszenia, dziesiątek wspomnień i radości ze szczęśliwego końca. Dzień zakończenia roku szkolnego dla klasy VI to pożegnanie ze szkołą.
Po sześciu, a właściwie siedmiu latach spędzonych w tych murach niełatwo było im pożegnać się ze swoimi nauczycielami, salami, czy nawet szatnią. W tym dniu najgłośniej wybrzmiały podziękowania. Od uczniów dla nauczycieli, rodziców i dyrekcji. Szóstoklasiści otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Uczniowie pięknymi słowami podziękowali nauczycielom za trud i serce, włożone w ich sześcioletnią edukację. Były kwiaty i wzruszenia, było krótkie, piękne przemówienie, wygłoszone przez panią dyrektor.
Wręczono wyróżnienia i nagrody wszystkim, którzy w ciągu całego roku na nie zapracowali.
Teraz przed nimi stoi otworem świat, gdzie „(…)wszystko się może zdarzyć. Oby to było wszystko, co dobre, mądre i piękne. Czego im szczerze życzymy.

Zdjęcia na Facebooku

                                                                              24 czerwca 2016 r.


  W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2015/2016 uczniowie klas III - VI pojechaliśmy na wycieczkę do Szczawnicy. Pod opieką pani Haliny Czerwiec, Gabrieli Woźniak, Magdaleny Burghardt i ks. Kazimierza Skrzypka spędziliśmy wiele wspaniałych chwil. Program wycieczki był bardzo bogaty, tak opracowany, byśmy mogli poznać najpopularniejsze atrakcje Pienin. Najpierw popłynęliśmy na tratwach Dunajcem - frajda niesamowita, piękne widoki i słońce i płynąca wartkim nurtem woda. Prosto z tratw dzięki uprzejmości flisaków wysiedliśmy przy wejściu na szlak turystyczny wiodący na Sokolicę. Wędrówka pod górę trochę nas zmęczyła, ale widok ze szczytu Sokolicy wszystko zrekompensował. Potem spacerkiem wzdłuż Grajcarka powędrowaliśmy pod Palenicę, ale tym razem na szczyt góry wywiózł nas wyciąg krzesełkowy. Oczywiści obowiązkowo wszyscy posmakowali tradycyjnych szczawnickich lodów i kupili pamiątki. Tak szybko minął ten dzień i trzeba było wracać do domu. W drodze powrotnej tradycyjnie jeszcze upiekliśmy kiełbasę na ognisku i zadowoleni, choć trochę zmęczeni wróciliśmy do domu. Już czekamy na kolejny rok szkolny i kolejną wycieczkę.

Zdjęcia na Facebooku

                                                                                19 czerwca 2016 r.


  W czwartek 16 czerwca odbył się IV Szkolny Konkurs Frazeologiczny dla kl.3 – 6. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy nie wypadli sroce spod ogona, wiedzą, że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu, aczkolwiek nie są szpaki karmieni. Konkursowe zadania polegały na odgadnięciu znaczenia podanych wyrażeń i związków, poprawieniu pomieszanych powiedzeń i wykazaniu się znajomością przysłów, w których pojawiają się ptaki. jak zwykle największe emocje wywołały kalambury.
Po laury sięgnęli:
I miejsce -drużyna z klasy 5: Natalia Wójtowicz, Kamil Misiak i Jakub Witaszek.
II miejsce - uczniowie z klasy VI : Emilia Kuraś, Agata Babiec i Kacper Kozik.
III miejsce- zespół z klasy IV:  Patrycja Wójtowicz, Jakub Kusek i Piotr Smoleń.
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za udział w turnieju.

                                                                                    16 czerwca 2016 r.


   W dniu 12 czerwca 2016r. odbył się VIII Festyn Rodzinny. Uczniowie z tej okazji przygotowali część artystyczną dla swoich rodziców. Wszyscy mogli uczestniczyć lub kibicować rozgrywkom między uczniami, uczniami i rodzicami. Każdy mógł wzmocnić swoje siły kiełbaskami z grilla, napojami i lodami.

Zdjęcia na Facebooku

                                                                                            12 czerwca 2016 r.


 W dnia 7 czerwca 2016r. klasa II wraz z rodzicami pod opieką wychowawcy klasy Haliny Czerwiec pojechała na wycieczkę do Zakopanego. Program wycieczki był tak ustalony, by każdy i mały i duży mógł choć odrobinę poczuć trud górskich wędrówek a przy okazji zachwycić się pięknem naszych polskich gór Tatr. Piękna pogoda i jeszcze niewielki ruch turystyczny pozwoliły nam w pełni korzystać z uroków odwiedzanych miejsc. Najpierw poszliśmy na Rusinową Polanę skąd podziwialiśmy panoramę Tatr Wysokich miejscami jeszcze przykrytych śniegiem, tam też spróbowaliśmy świeżutkich oscypków. Po drodze odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr. Następnie przejechaliśmy do Doliny Strążyskiej. Wędrując wzdłuż strumyka dotarliśmy do jednego z największych tatrzańskich wodospadów - Siklawicy, gdzie pociapaliśmy się trochę w lodowatej wodzie. Po trudach wędrówki górskimi szlakami przyjechaliśmy do centrum Zakopanego, pospacerowaliśmy po Krupówkach i kupiliśmy drobne pamiątki. Dzień bardzo szybko minął i trzeba było ruszać w drogę powrotną. Jeszcze nad rzeką Białką zapaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbasę, którą ze smakiem zjedliśmy. I to był ostatni punkt programu wycieczki. Została tylko droga powrotna. Zmęczeni, ale zadowoleni późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

Zdjęcia na Facebooku

                                                                                           7 czerwca 2016 r.


  Nasza reprezentacja: Emilia Kuraś, Patrycja Zaleńska, Agata Babiec, Magda Kapinos, Kinga Klich, Amelia Adamczyk, Kinga Borońska, Julita Polak i Natalia Wójtowicz, wraz z Panią Gabrielą Woźniak wybrały się na zawody powiatowe, które odbyły się w miejscowości Jaślany. Dziewczyny dzielnie walczyły, lepsza okazała się jedynie reprezentacja gospodarzy. Zdobyłyśmy II MIEJSCE!

Zdjęcia na Facebooku

                                                                      31 maja 2016 r.


Z młodszymi uczniami z klasy II i III wybraliśmy się 24.05.2016 r. na zawody "Baw się razem z nami" do Mielca. Naszą szkołę reprezentowali: Bartek Kuraś, Ksawier Kaczmarczyk, Oskar Gubernat, Krzysztof Pezda, Norbert Misiak, Łukasz Sypek, Anna Brzdęk, Aleksandra Smoleń, Alicja Strugała, Marcelina Bator, Paulina Bąk, Natalia Szrom. Do konkursu zgłosiło się 9 drużyn, my zdobyliśmy III MIEJSCE!!! GRATULUJEMY!

Galeria zdjęć

                                                                      24 maja 2016 r.


Ostatnie zawody w cyklu Igrzysk młodzieży szkolnej to piłka nożna dziewcząt i chłopców, które odbyły się 19.05.2016 r. na boisku sportowym w Czerminie. Drużyna dziewcząt: Emilia Kuraś, Patrycja Zaleńska, Agata Babiec, Natalia Wójtowicz, Aneta Adamczyk, Amelia Adamczyk, Magdalena Kapinos, Kinga Klich, Kinga Borońska, Julita Polak. Drużyna chłopców: Kacper Kozik, Grzegorz Skoczylas, Michał Pęgiel, Paweł Maziarz, Krystian Boroński, Kuba Stefanowicz, Kuba Polak, Kuba Kusek, Dariusz Masajada, Bartek Szrom. Do turnieju zgłosiły się wszystkie szkoły w naszej gminie. Chłopcy zdobyli III miejsce, a dziewczęta I miejsce, uzyskały tym samym awans do reprezentowania naszej gminy w zawodach powiatowych.

Galeria zdjęć

                                                                      19 maja 2016 r.


W dniu 12.05.2016 r. odbył się gminny konkurs "Baw się razem z nami". Zgłosiły się reprezentacje pięciu szkół: SP w Czerminie, SP w Łysakowie, SP w Brniu Osuchowskim, SP w Ziempniowie i SP w Otałęży. Wzięli w nim udział uczniowie klasy II i III: Anna Brzdęk, Bartek Kuraś, Ksawier Kaczmarczyk, Alicja Strugała, Aleksandra Smoleń, Paulina Bąk, Oskar Gubernat, Krzysztof Pezda, Natalia Szrom, Łukasz Sypek, Norbert Misiak, Macelina Bator. Konkurs składa się z siedmiu konkurencji. Zdobyliśmy I MIEJSCE !! GRATULUJEMY !! . 25 maja 2016 r. w Mielcu odbędzie się finał powiatowy, nasza szkoła pojedzie reprezentować gminę Czermin. Prosimy trzymać kciuki.

Galeria zdjęć

                                                                      12 maja 2016 r.


   Akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja była wcześniej przygotowana i sfilmowana a wszyscy uczniowie mogli ją obejrzeć w czasie projekcji filmowej.

Zdjęcia na Facebooku

                                                                      29 kwietnia 2016 r.


W ramach projektu KinoSzkoła byliśmy 20 kwietnia w Mielcu w kinie na filmie" Bez zasięgu".

 Kalli, chłopiec wychowywany przez samotną matkę na przedmieściach Reykjaviku, lubi
przebywać w świecie wyobraźni. Większość swych doświadczeń czerpie z filmów, programów telewizyjnych i komputera. Zbliża się Boże Narodzenie, które chłopiec maspędzić z ojcem i jego nową rodziną na farmie gdzieś w zapadłej wsi. Odcięty od swego dotychczasowego życia, Kalli decyduje się na ucieczkę w samym środku surowej zimy. Gubi
się podczas zamieci, traci zasięg w telefonie, a nawet przeżywa bliskie spotkanie z niedźwiedziem polarnym. Czeka go zderzenie nie tylko z rzeczywistością fizyczną, ale także z zaludniającymi okolicę fantastycznymi, zmyślonymi istotami. Kalli musi zmierzyć się z
obydwoma światami.

                                                                      20 kwietnia 2016 r.


11 kwietnia 2016 r. nasi uczniowie wybrali się do Mielca na spotkanie z pisarzem książek dla dzieci i młodzieży Pawłem Beręsewiczem. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej: miejscu pięknym, kolorowym i pełnym książek. Pan Paweł opowiadał o swojej pracy pisarza, o swoich wcześniejszych zawodach, lecz przede wszystkim o swoich książkach. Mówił do nas wszystkich, ale zapraszał też poszczególne dzieci na herbatkę. Pierwsza osoba, z którą pan Beręsewicz rozmawiał o swoich kryminałach była Zuzia. Noga na nogę, mądra mina i miniaturowa filiżanka z udawaną herbatą. Bardzo śmiesznie! Potem słuchaliśmy o wojnie, o modzie. Jesteście ciekawi np. co to jest noskawer? Zapytajcie uczestników spotkania lub przyjdźcie do naszej biblioteki. Chętnie opowiemy. Albo jeszcze lepiej - wypożyczcie i przeczytajcie. W księgozbiorze szkolnym mamy trzy części historii Ciumków, jak zakochałem Kaśkę Kwiatek i Czy wojna jest dla dziewczyn. Wszystkie książki są super, polecamy!

Galeria zdjęć

                                                                      11 kwietnia 2016 r.


                    2 kwietnia – rocznica śmierci papieża Jana Pawła II
                  Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.
 Nasza szkoła uczciła pamięć papieża Polaka. W bibliotece przez cały miesiąc można było oglądać dzieła napisane przez Jana Pawła II (encykliki, adhortacje, poezje), jego utwory młodzieńcze, książki o nim (np. Wstańcie, chodźmy czy Kalendarium życia Karola Wojtyły)
i książki dla niego (np. Exlibrisy Jana Pawła II).
Gazetka przy bibliotece przypomniała chwile z 2005r. kiedy to Jan Paweł II odszedł do domu Ojca. 4 kwietnia jego zabalsamowanie ciało zostało umieszczone na katafalku i wystawione na widok publiczny w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Tłumy wiernych przez wiele godzin oczekiwały w kolejce, aby oddać hołd Janowi Pawłowi II przechodząc obok jego ciała.
8 kwietnia 2005 r. w pogrzebie Papieża Polaka uczestniczyło ok. 300 tysięcy wiernych oraz 200 prezydentów i premierów, a także przedstawiciele różnych religii światowych.

                                                                               2 kwietnia 2016 r.


W piątek 1 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach gminnych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega Pożarom". Uczestnicy ze szkół w Brniu Osuchowskim, Otałęży, Trzcianie i Czerminie pokazywali nabytą wiedzę wypełniając testy. Reprezentujący naszą szkołę Jakub Witaszek i Jakub Stefanowicz wypadli bardzo ładnie - Jakub Stefanowicz zdobył 4 miejsce spośród uczniów szkół podstawowych.  Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Galeria zdjęć

                                                                      1 kwietnia 2016 r.


Najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy.
Dużo zdrowia, radości, pogody ducha,
smacznej święconki i mokrego poniedziałku!
Życzą: Dyrektor, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Otałęży.

                                                                            24 marca 2016 r. 


    W dniu 23 marca 2016 roku odbył się uroczysty apel z okazji świąt wielkanocnych. Apel przygotowali uczniowie klasy 3 wraz z wychowawczynią. Wykorzystując wiersze, piosenki i inscenizację zaprezentowali zwyczaje związane z Wielkanocą.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                       23 marca 2016 r. 


   W pierwszym dniu wiosny odbył się w naszej szkole konkurs na wykonanie MARZANNY dowolną techniką, jedynym kryterium był kolor jaki każda klasa wylosowała i tak nasi najmłodsi uczniowie mieli kolor czerwony, klasa I - kolor żółty, klasa II - kolor pomarańczowy klasa III - kolor niebieski,  klasa IV - kolor zielony  klasa V - kolor różowy i klasa VI - kolor biały. Do konkursu zgłosiło się 9 osób: Wiktoria Chrabąszcz, Przemek Nośko, Karolina Wójtowicz, Kinga Wójtowicz, Łucja Kantor, Nikodem Kantor, Magdalena Wójtowicz, Patrycja Wójtowicz, Kacper Owcarz. Pierwsze miejsce zdobyła KINGA WÓJTOWICZ, II miejsce ŁUCJA KANTOR i III miejsce PATRYCJA WÓJTOWICZ, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                 21 marca 2016 r.


  Z okazji powitania wiosny dla młodszych klas odbyły się konkursy o tematyce wiosennej, a dla starszych uczniów turniej "dzikich drużyn" piłki ręcznej i piłki nożnej. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn, piłka ręczna: ODLOTOWE WRÓBELKI - Kinga Klich, Amelia Adamczyk, Emilia Kuraś i Adamczyk Aneta; RUDE WIEWIÓRKI - Patryzja Zaleńska, Natalia Wójtowicz, Iza Mrozik, Karol Gaj; WIOSENNI ZAWODNICY - Agata Babiec, Julita Polak, Hubert Babiec, Kinga Borońska. Piłka nożna: BOCIANY OTAŁĘSKIE - Michał Pęgiel, Bartek Szrom, Bartek Kuraś, Krystian Boroński; KS SIKORKI - Kacper Kozik, Grzegorz Skoczylas, Kuba Kusek, Paweł Maziarz; WIOSENNI CHŁOPCY - Kuba Polak, Kuba Witaszek, Kuba Stefanowicz, Hubert Babiec.
PIŁKA RĘCZNA:
I miejsce - ODLOTOWE WRÓBELKI
II miejsce - WIOSENNI ZAWODNICY
III miejsce - RUDE WIEWIÓRKI
PIŁKA NOŻNA;
I miejsce - KS SIKORKI
II miejsce - BOCIANY OTAŁĘSKIE
III miejsce - WIOSENNI CHŁOPCY
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i sportową rywalizację.                    

Zdjęcia na Facebooku

                                                                              21 marca 2016 r.


  18 marca 2016 r. odbył się konkurs palm wielkanocnych. Wszystkie są  wyjątkowe, dlatego wszystkie klasy mają pierwsze miejsce.

                                                                           18 marca 2016 r.


 Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy IV, V i VI - członkowie Szkolnego Kółka Teatralnego przygotowali zabawną inscenizacje, w której żartowali sobie zarówno z dziewcząt jak i z chłopców, doceniając i podkreślając zalety obu płci i pokazując jak bardzo jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. Program okraszony piosenkami o kobietach rozśmieszył widzów, którzy bardzo spontanicznie reagowali na występy młodych artystów i nagradzali ich gromkimi brawami. Wszystkim Paniom pracującym w naszej szkole i wszystkim dziewczętom chłopcy i składali życzenia i wręczali drobne upominki, na przykład kwiaty.

                                                                                                   11 marca 2016 r.


    W dniu 09.03.2016 roku pojechaliśmy na zawody powiatowe w piłce siatkowej jako reprezentacja naszej gminy. Nasi chłopcy bardzo dzielnie walczyli: Kacper Kozik, Bartłomiej Szrom, Grzegorz Skoczylas, Michał Pęgiel, Paweł Maziarz, Krystian Boroński, Kuba Kusek i Kuba Stefanowicz. Zdobyliśmy II MIEJSCE, ulegliśmy tylko gospodarzowi zawodów tj. reprezentacji z Tuszowa Narodowego.

Zdjęcia na Facebooku

                                                                                                   9 marca 2016 r.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 

 

 

Aktualizacja 21-grudnia-2018