Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku pragniemy złożyć życzenia:

Niech ten szczególny czas
Świąt Bożego Narodzenia
będzie dla Was okazją do spędzenia
miłych chwil
w gronie najbliższych,
w atmosferze pełnej miłości i wzajemnej
życzliwości,
a Nowy Rok, by stał się czasem
spełnionych marzeń i nadziei".

                                            Dyrekcja i uczniowie szkoły

                                                                                                        21 grudnia 2012r.


      Dnia 21 grudnia 2012r. w szkole odbyło się spotkanie opłatkowe.

  Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                        21 grudnia 2012r.


Zagłosuj na pracę plastyczną naszego przedszkola. Wejdź na stronę www.akademia-aquafresh.pl na konkurs dla przedszkoli. W zakładce galeria znajdziesz pracę wpisując Otałęż.      

                                                                                                         10 grudnia 2012r.


W piątek 7 grudnia 2012 r., w pierwszy dzień wizytacji kanonicznej w parafii Górki Biskup Andrzej Jeż spotkał się w naszej szkole z nauczycielami przedszkola i szkół z terenu parafii.                                                              

                                                                                                7 grudnia 2012r.


 Świąteczna Paczka

        Święta Bożego Narodzenia zapasem, pragnęlibyśmy, aby dla Wszystkich były radosne i szczęśliwe. Dlatego organizujemy w szkole zbiórkę artykułów spożywczych i środków czystości. Jeżeli każdy przyniesie chociażby jedną rzecz, święta jakiejś rodziny będą udane. Dary można przynosić od poniedziałku 10.12.2012r. do 17.12.2012r.

                                                                                                       7 grudnia 2012r.


      Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał św. MIKOŁAJ. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku. Tradycyjnie w dniu 6 grudnia każdy z uczniów winien mieć coś w kolorze czerwonym (mikołajowym). Podobno powoduje to, że nauczyciele patrzą na nas łaskawszym okiem.

                                                                                                      6 grudnia 2012r.


Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, ...wróżb.
Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość.
Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykła. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się 29 listopada 2012r w Szkole Podstawowej w Otałęży. Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce we czwartek, kiedy to uczniowie kl. IV – V, zaprosiły wszystkich uczniów do wspólnej zabawy i zapewniły wszystkim wiele atrakcji.

                                                                                                              29 listopada 2012 r.


Akcja Góra Grosza jest organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom.
W tym roku Towarzystwo Nasz Dom, założone w 1921 roku przez Janusza Korczaka i Marynę Falską, obchodzi XX –lecie powojennej działalności. Góra Grosza jest organizowana po raz trzynasty. Dotychczasowe edycje pokazały, że Góra Grosza jest znana
i lubiana wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez te wszystkie lata w sumie Towarzystwo zebrało ogromny fundusz – ponad 21 milionów złotych.
W tym roku przyłączyliśmy się do akcji i razem uzbieraliśmy ponownie olbrzymią Górę Grosza . Razem przyczyniamy się do poprawy dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
KIEDY I JAK ROZPOCZYNA SIĘ AKCJA GÓRA GROSZA?
Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce i trwała od 26 listopada do 7 grudnia 2012 roku. W tym czasie placówki, które przystąpiły do akcji, zobowiązane były do utworzenia komitetu organizacyjnego (opiekun akcji i uczniowie) i zorganizowania na terenie placówki zbiórki. Akcji mogą towarzyszyły różne imprezy przeprowadzane na terenie szkoły .
Nasza szkoła w wyznaczonych dniach przystąpiła do Akcji Góra Grosza. W związku z tym prosiliśmy wszystkich o udział i zbiórkę tych najdrobniejszych monet, które niejednokrotnie wydaja nam się niewartościowe.
Każdy grosz był ważny, każda moneta przyczyniła się do usypania góry grosza.
W szkole zostały rozdane ulotki informujące o akcji. Na tablicy widniała dekoracja z plakatem przypominającym stale o akcji. Uczniowie mieli kilka pomysłów na rozpowszechnienie akcji i zachęcenie Was do zbierania monet.
Oto one:
Atrakcje akcji Góra Grosza:
Na początku akcji obejrzeliśmy animację z bajką, której morał mówił o bezinteresownym dawaniu. Dawaniu z potrzeby serca.
Odbyły się ciekawe konkursy ze słodkimi niespodziankami:
Konkurs klasowy Grosz na wagę .
Konkurs klasowy Serce z grosza.
Odwiedziny Grosza Giganta.
Słodkie grosze do rozdania.
Konkurs Grosz na wagę:
Był to konkurs klasowy. W dniu 30 listopada prosiliśmy skarbników wszystkich klas o zebranie monet wśród uczniów całej klasy. Monety te zostały precyzyjnie zważone. Klasa, która zebrała największą wagę monet zwyciężyła. Była to klasa 5.
Konkurs klasowy Serce z grosza.
Był to konkurs klasowy. W dniu 3 grudnia prosiliśmy skarbników wszystkich klas o zebranie monet wśród uczniów całej klasy. Z zebranych monet każda klasa ułoży serce. Zwycięzcą została klasa, która ułożyła największe serce i takie ułożyła zerówka.
Odwiedziny Grosza Giganta.
Wśród uczniów, którzy zadeklarowali wykonanie stroju GROSZA GIGANTA zostały wybrane najciekawsze stylizacje.
Dnia 5 grudnia uczniowie przebrani za Grosze fotografowali się z darczyńcami. Zdjęcia można obejrzeć na naszej stronie.
Słodkie grosze do rozdania
Dnia 7 grudnia odbyło się zakończenie akcji i były słodkie grosze do rozdania za jedną, symboliczną monetę. To ciasteczka upieczone przez opiekunkę akcji w kształcie 1 grosza.

  Więcej zdjęć na Facebooku

  28 listopada 2012 r.


Dnia 26 października obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z klasy 3 i 0 przygotowały krótki program artystyczny. Potem odbyły się konkursy, prowadzone przez uczennice klasy 5. Oto niektóre konkurencje: wylizywanie dżemu na czas, zbieranie wykałaczek w rękawiczkach, odgadywanie piosenek z bajek o misiach, rozpoznawanie bajkowych misiów i rysowanie misia z zawiązanymi oczami. Na koniec jury złożone z członków samorządu zliczyło punkty. Konkurs wygrała klasa 3.Wybrano także najsympatyczniejszego pluszowego misia. Na zakończenie zostały wręczone nagrody i dyplomy przyznane w konkursie na Najładniejszą Figurkę Misia. Nagrodzono prace wykonane z różnych materiałów: masy solnej, plasteliny, uszyte, wykonane z materiałów wtórnych.
Dzień Pluszowego Misia został przygotowany przez panią M.Krawiec i A. Zadrapę.

                                                                                                                26 listopada 2012 r.


Dnia 12 listopada 2012r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 Listopada  Święto Odzyskania Niepodległości

12 listopada 2012 r.


W dniach 16 i 17 października uczniowie starszych klas wyprawili sie na wycieczkę w Gorce i Pieniny. Pierwszy dzień naszej wyprawy poświęcony był na dojazd do Ochotnicy Dolnej i wejście na drugi pod wysokości szczyt w tych górach - Lubań Wielki. Pogoda nie była specjalnie zachęcająca do wędrówek, a mgły dosyć skutecznie przeszkadzały w podziwianiu widoków, zwłaszcza kiedy grupa znalazła się już na szczycie. Mimo zmęczenia satysfakcja z pokonania dosyć długiej trasy była ogromna. Po zejściu do wsi Ochotnica trzeba było ulokować się w domu państwa Urbaniaków, gdzie nocowaliśmy.
Drugi dzień przywitał nas piękną pogodą. Udaliśmy się wtedy do Sromowców Niżnych, gdzie podziwialiśmy przepiękny widok na Trzy Korony i poszliśmy na spacer do urokliwego Wąwozu Sobczańskiego. Potem na brzegu Dunajca zostało rozpalone niewielkie ognisko, gdzie piekliśmy kiełbaski. Najbardziej na naszym pobycie skorzystały dzikie kaczki, którym dostało się sporo kawałków chleba.
Kładką nad Dunajcem przeszliśmy na Słowację, gdzie w sklepiku kupiliśmy sobie trochę słodyczy. Po powrocie wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy do Szczawnicy. Tutaj atrakcją był wyjazd kolejką linową na Palenicę. Ze szczytu można było podziwiać krajobrazy Pienin i rysujących się w oddali Tatr. Nie obyło się bez kupowania pamiątek i drobnych upominków dla rodziny. Niektórzy chcieliby teraz pojechać w Tatry.

  Więcej zdjęć na Facebooku

17 października 2012 r.


12 października w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. na ten dzień zaprosiliśmy wójta gminy Czermin - pana Leona Getingera, emerytowanych nauczycieli naszej szkoły, rodziców oraz oczywiście pracowników szkoły. Uczniowie klasy 6 przygotowali dowcipny, zabawny program obrazujący sytuacje z życia szkoły. Wielkie brawa były dowodem na to, że przedstawienie bardzo podobało się widzom. Potem pan wójt wręczył pani Magdalenie Burghardt akt mianowania. Na tym jednak nasze uroczystości się nie skończyły. Nauczyciele, którzy ostatnio rozpoczęli pracę w naszej szkole, nawet na czas określony, w tym dniu uzyskują "pasowanie na nauczyciela". Zostali oni poddani kilku zadaniom, przez które przebrnęli zwycięsko. Musieli wykazać się przede wszystkim pomysłowością i dobrym humorem. Rysowali portret idealnego ucznia, odbyli bieg z jajkiem na łyżce a także musieli wypić sok z cytryny. Z kolei został rozstrzygnięty plebiscyt na najsympatyczniejszego nauczyciela. Pierwsze miejsce zajął pan Cezary Grzelak - nasz nauczyciel WF. Na zakończenie nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali symboliczne kwiaty i życzenia. To były naprawdę miłe chwile.

 Więcej zdjęć na Facebooku

12 października 2012 r.


       Uroczyste pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Otałęży.

więcej  »

                                                                      Więcej zdjęć na Facebooku

10 października 2012 r.


Z okazji Dnia Chłopaka obyła się dyskoteka szkolna dla uczniów klas 4-6,  w czasie której wybrano najsympatyczniejszego chłopaka szkoły. Został nim Dawid Ździebło uczeń klasy 6.

  Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                                                          4 października 2012 r.                     


Dnia 4 października 2012r. odbyła się wycieczka szkolna uczniów klas młodszych do Ciężkowic.                                                                                                          więcej  »

  Więcej zdjęć na Facebooku

4 października 2012 r.


   3 września 2012 r. wypoczęci i odrobinę znudzeni beztroską uczniowie spotkali się na holu szkoły, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2012/2013. W nowym roku szkolnym witamy dwóch nowych nauczycieli szkoły: mgr Agnieszkę Szczerbę i ks. mgr Kazimierza Skrzypka. Od 4 września powracamy do pracy. Powodzenia!

 

 

3 września 2012 r.

Od dzisiaj jesteśmy również dostępni na Facebooku.

             

 3 września 2012 r.

 


Minęło już 25 lat kiedy oddano nową szkołę, wybudowaną przez mieszkańców wsi Otałęż i Wola Otałęska.

1 września 2012 r.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11