W dniu 28 czerwca 2013 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 i pożegnanie absolwentów szkoły. Uroczyste pożegnanie klasy 6 przygotowała pani Renata Wacnik wraz z uczniami. Przedstawienie nosiło tytuł "Gala Filmów Fabularnych". Ciepłe i żartobliwe teksty podsumowały sześcioletni pobyt uczniów tej szkoły. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali symboliczne statuetki przygotowane przez uczniów ora kwiaty. Nie obyło się bez łez, chociaż częściej na twarzach gościł uśmiech.

 

  Więcej zdjęć na Facebooku

   Wraz z ostatnim dzwonkiem życzymy wszystkim naszym uczniom miłego, zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

                                                                                                                28 czerwca 2013 r.


   W dniu 23 czerwca 2013r. odbył się V Festyn Rodzinny. Uczniowie z tej okazji przygotowali część artystyczną dla swoich rodziców. Wszyscy mogli skorzystać z darmowej zjeżdżalni, uczestniczyć lub kibicować rozgrywkom między uczniami, uczniami i rodzicami oraz między mamami i tatami. Każdy mógł wzmocnić swoje siły kiełbaskami z grilla, napojami i lodami.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                    24 czerwca 2013 r.


  W dniu 18 czerwca 2013r. uczniowie klasy drugiej wraz z rodzicami pojechali na wycieczkę. Podczas całodniowego wyjazdu zwiedzili Ludźmierz i Zakopane. Poznali też przepiękną Dolinę Białego wędrując szlakiem turystycznym po Tatrzańskim Parku Narodowy, a ze szczytu Sarniej Skały podziwiali panoramę Tatr, co było możliwe dzięki pięknej, słonecznej  pogodzie. Cudowne górskie widoki na pewno na długo pozostaną wszystkim w pamięci, a może niektórych zachęcą do dalszych górskich wędrówek. Bo warto, bo takie piękne te góry... I co tam, że nogi bolą, że zmęczenie...

       Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                          19 czerwca 2013 r.


     "Ręka, noga, mózg na ścianie" - pod takim tytułem odbył się w naszej szkole pierwszy konkurs frazeologiczny. Uczniowie wszystkich klas rywalizowali ze sobą w znajomości związków frazeologicznych, w których występują nazwy części ciała, takie jak ręka, noga, oko, ucho itp. W konkursie wzięło udział 8 trzyosobowych drużyn. Musieli rozpoznać znaczenie różnych powiedzeń, zgadnąć, o jakie powiedzenie chodzi na rysunku, czy poprawić błędy w zaprezentowanych związkach wyrazowych. Inną konkurencją były "Kalambury", gdzie trzeba było zaprezentować związek frazeologiczny bez użycia słów. Konkurs wygrała drużyna z klasy 6 w składzie: Ola Sieroń, Wiktoria Strugała i Bartek Jędo. Drugie miejsce przypadło klasie 4 - Kuba Dyndor, Karolina Misiak i Justyna Misiak. Miejsce trzecie zajęła drużyna klasy 5: Wiktoria Kokoszka, Joanna Naprawa i Ola Strugała.

   Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                               6 czerwca 2013 r.


  22 maja 2013r obył się po raz pierwszy w naszej szkole "Dzień Matematyki" przygotowany przez Witolda Wacnika. Obchody święta matematyki miały charakter konkursu między klasami. Chcieliśmy  udowodnić, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Było do rozwiązania miedzy innymi 7 zadań.

1.Przgotować plakat matematyczny.

2.Przygotować okrzyk matematyczny.

3.Przygotować przysłowia matematyczne.

4-7. Rozwiązać 4 zadania związane z matematyką.

Miedzy zadaniami były wiersze, piosenki i inscenizacje związane z matematyką.

                                                                                               22 maja 2013 r.


    21 maja 2013r .nasza szkoła uczestniczyła w projekcie  "Internetowy Teatr TV dla szkół".  Telewizja Polska przeprowadziła ósmą już transmisję spektaklu na żywo w ramach projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Spektakl „Królowa śniegu” na motywach baśni H.CH. Andersena wyreżyserował Tomasz Konina, dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Twórcy widowiska przenoszą widzów w baśniową krainę wykorzystując nowoczesne efekty specjalne, bo - jak sami podkreślają - adresują swoją sztukę do widzów żyjących w świecie Internetu i najnowszych technologii.

                                                                                                                  21 maja 2013 r.


Zagłosuj !!!
Promujemy naszą okolicę. Wejdź do KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY – konkurs dla przedszkoli - „Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy”.
Wyszukaj
Szkoła Podstawowa/ Podkarpackie/Otałęż
 Zagłosuj na zdjęcie – wpisz tylko kod znajdujący się na tej stronie i oddaj głos.
GŁOSUJ CODZIENNIE

Każdy głos się liczy.

LINK


      222 lata temu uchwalono Konstytucję 3 Maja. Z tej okazji pan Cezary Grzelak wraz z uczniami  klasy 4 Szkoły Podstawowej w Otałęży przygotował apel.

                                                                                                     8 maja 2013 r.


        19 kwietnia 2013r .nasza szkoła uczestniczyła w projekcie "Internetowy Teatr TV dla szkół", w ramach którego oglądaliśmy transmisję na żywo widowiska pt. " Dziadek do orzechów", opartego na światowej sławy utworze baletowym Piotra Czajkowskiego, wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca.

 

           

                                                                                19 kwietnia 2013 r.


        4 kwietnia 2013 r. odbył się sprawdzian klas 6.

                                                                                                       4 kwietnia 2013 r.


Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.

                                                                                                          27 marca 2013 r.


         27 marca 2013r. uczniowie klasy pierwszej i czwartej  pod opieką Małgorzaty Hocheker przygotowali apel z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

                                                                                                                    27 marca 2013 r.


21 marca 2013r. to kolejny wyjątkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego, gdyż już tradycją Szkoły Podstawowej w Otałęży stało się, by nadejście wiosny, której każdy oczekuje z niecierpliwością, obchodzić w niecodzienny, uroczysty sposób. Samorząd uczniowski przegotował krótki konkurs o tematyce wiosennej uczniowie kontra nauczyciele. Wygrali uczniowie. Choć zimowa aura nie odpuszcza, spalone Marzanny na pewno ją przegonią i przywitają wiosnę.

  Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                  21 marca 2013 r.


Z okazji Dnia Kobiet w Szkole Podstawowej w Otałęży odbył się uroczysty apel, który przygotował pan Witold Wacnik z uczniami klas 4 i 5. Podczas spotkania uczniowie klasy 4 i 5 zaprezentowali program artystyczny, w którym zademonstrowali swoje umiejętności aktorskie i muzyczne. Została wybrana również Miss Szkoły Marcelina Łabaj. Na zakończenie przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego w imieniu swoim i męskiej części społeczności szkolnej złożył wszystkim paniom życzenia. Nie zabrakło również kwiatów i słodkich upominków.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                                                                       8 marca 2013r.


25 lutego 2013 r. odwiedziło naszą szkołę Planetarium. W pokazie brali udział uczniowie  wszystkich klas  naszej szkoły. Mogli  dowiedzieć się m. in., jakie planety są skaliste a jakie gazowe; dlaczego na naszej kuli ziemskiej jest dzień i noc; z czego wynika zaćmienie Słońca. Po pokazie uczniowie uzyskali odpowiedzi na interesujące ich pytania dotyczące astronomii.

                                                                                                    25 lutego 2013r.


   Ferie zimowe w woj. podkarpackim od 11 - 24 lutego 2013 r.

                                                                                                        8 lutego 2013r.


Dnia 27 stycznia 2013r. uczniowie klas 5 i 6 przedstawili jasełka przygotowane przez panią Renatę Wacnik. Na przedstawienie przybyli mieszkańcy Otałęży i Woli Otałęskiej.

 

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                        27 stycznia 2013r.


Dnia 26 stycznia 2013r. odbyła się zabawa choinkowa dla całej szkoły.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                        26 stycznia 2013r.


Jak co roku w styczniu ma miejsce niecodzienne spotkanie. Jest ono jedną z milszych chwil w życiu szkoły. Zaproszeni goście, to dla każdego wyjątkowi ludzie. Swoją obecnością zaszczycili nas licznie przybyli Seniorzy. Po przywitaniu gości pani dyrektor Halina Czerwiec złożyła wszystkim Seniorom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta przypominając o tak istotnej roli babci i dziadka w domu rodzinnym oraz relacjach pomiędzy dziadkami i wnukami. W tym roku zamiast akademii były jasełka przygotowane przez panią Renatę Wacnik wraz z uczniami klas 5 i 6. Po jasełkach życzenia  Seniorom złożył wójt gminy Czermin Leon Getinger oraz ks. proboszcz Kazimierz Skrzypek. Styczniowa uroczystość pozwala na uświadomienie babciom i dziadkom jak ważną rolę odgrywają w życiu swoich wnuków. Nie zawsze otrzymują w zamian pochwały, wyrazy szacunku i wdzięczności; dlatego też Dzień Seniora w naszej szkole to podziękowanie za ich trud, miłość i dobroć.  Korzyści z tej uroczystości płyną dla wszystkich. Seniorzy czują się potrzebni, młodsi i silniejsi, wracają do domu zadowoleni i pełni optymizmu. Dzieci natomiast mają możliwość symbolicznego przesłania iskierki miłości, dobroci i szacunku.

Więcej zdjęć na Facebooku

                                                                                         26 stycznia 2013r.


   Dnia 15 stycznia 2013r. w szkole wystąpili cyrkowcy z Ukrainy

                                                                                       

                                                                                             15 stycznia 2013r.


21 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW

I ty możesz pomóc w dniu 13 stycznia 2013r.Każda złotówka się liczy .... więcej  


                                                                                                           
8 stycznia 2013 r.


Jeszcze chwila, jeden krok i wejdziemy w Nowy Rok,
Niech się życie z górki toczy,
Niech wam wiatr nie wieje w oczy,
Spełnienia marzeń, 
wielu wrażeń życzy

                                                                      Dyrekcja i uczniowie szkoły

                                                                                              30 grudnia 2012 r.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11